Ich 14-miesięczny synek zmarł. Po 16 miesiącach usłyszeli bicie jego serduszka

2024-02-29 14:54

14-miesięczny Beau zmarł 24 lipca 2022 w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Chłopiec utonął w basenie. Jego rodzice Jenny i Rob w tej ogromnej tragedii zdobyli się jednak na heroiczny krok. Zgodzili się, by organy ich ukochanego synka zostały użyte do przeszczepów. Ich marzeniem było poznać kiedyś osoby, które z nich skorzystały. Niedawno się ono spełniło.

Ich 14-miesięczny synek zmarł. 16-miesięcy później znów usłyszeli bicie jego serduszka
Autor: Instagram @jujubdaily Ich 14-miesięczny synek zmarł. 16-miesięcy później znów usłyszeli bicie jego serduszka

Historia małego Beau wyciska łzy z oczu. 14-miesięczny zdrowy, silny chłopczyk umiera po wypadku w basenie. To strata z którą nie jest w stanie pogodzić się żaden rodzic. Jenny i Rob, rodzice chłopca mimo wielkiej tragedii, jakiej doświadczyli zdobywają się na oddanie jego organów do przeszczepu.

Pierwszy pacjent po udanej transplantologi serca i płuc Marek Breguła wspomina profesora Mariana Zembale

Z organów Beau skorzystały trzy osoby

„Beau, dobrze się spisałeś. Jesteśmy tacy dumni z naszego syna! Niesamowici lekarze i pielęgniarki w Children's Dallas oraz niesamowity personel Southwest Transplant Alliance poinformowali nas 24 czerwca 2022 roku o godzinie 15:30, że Beau zapewni dar życia 2 dzieciom i dorosłemu! Oddał swoje nerki, wątrobę, a na koniec serce. Świadomość, że te rodziny otrzymały ten cudowny telefon, dała nam tyle spokoju. Nasze dziecko jest bohaterem. Kochamy cię” – napisali rodzice chłopca 24 czerwca 2022 roku.

Oboje przyznali, że decyzja o dawstwie organów ich synka, dodała im otuchy w tym trudnym dla nich czasie. Od dnia śmierci synka, nie mogli się doczekać momentu, kiedy spotkają się z biorcami jego organów. To marzenie niedawno się spełniło.

Serce Beau bije teraz dla 20-miesięcznego Eliego

Trzy miesiące temu Jenny i Rob poznali 20-miesięcznego Eliego, któremu przeszczepiono serce ich synka. Co jest niesamowite na żywo mogli usłyszeć przez stetoskop bicie serca swojego ukochanego dziecka. Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje.

„Moment, w którym poznaliśmy Eliego, całkowicie odmienił nasze życie. Serce Beau nadal bije, a my nie mogliśmy być bardziej dumni z niesamowitego daru, jaki nam dał” – napisali wzruszeni rodzice.

Ku pamięci chłopca powstał na Instagramie profil poświęcony świadomości na temat dawstwa narządów, zapobiegania utonięciu i żałoby po stracie dziecka @jujubdaily. Jego rodzice chcą w ten sposób przykuć śmierć ich dziecka w coś dobrego.

„Ponad 100 000 osób czeka na przeszczep organów. 1900 z nich to dzieci. Dla tych ludzi otrzymanie nowego organu może być wydarzeniem, które zmienia życie. Niestety dostępnych jest mniej organów dawców niż osób czekających, a wiele rodzin ma problemy z podjęciem decyzji o oddaniu. Chcemy, żebyście wiedzieli, że Beau jest bohaterem” – podkreślają jego rodzice.

Przeczytaj: Kobieta po przeszczepie płuc urodziła dziecko. To pierwszy taki poród w Polsce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza