Tragedia w Ciechanowie. Rodzice chcieli wytruć szczury, "toksyczny gaz" zatruł 3-letnie dziecko

2022-09-16 9:15

Prokuratura Rejonowa w Ciechanowie wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci 3,5-letniej dziewczynki. Według ustaleń śledczych dziecko zmarło najprawdopodobniej w wyniku niewłaściwego zastosowania środków gryzoniobójczych. Objawy zatrucia wystąpiły także u rodziców dziecka, ale ich życiu nic nie zagraża.

Tragedia w Ciechanowie. Rodzice chcieli wytruć szczury. Nie żyje 3,5-letnie dziecko.
Autor: Getty images Tragedia w Ciechanowie. Rodzice chcieli wytruć szczury. Nie żyje 3,5-letnie dziecko.

We wtorek 13 września służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o złym samopoczuciu mieszkańców jednego z domów na terenie powiatu ciechanowskiego. Rodzice oraz 3,5-roczna córka mieli objawy zatrucia.

„Dziewczynka wraz z matką zostały przewiezione do szpitala. Według wstępnych ustaleń objawy zatrucia mogły być spowodowane niewłaściwym zastosowaniem środków gryzoniobójczych” – poinformowała rzeczniczka ciechanowskiej policji Jolanta Bym.

Stan dziewczynki był na tyle zły, że została przetransportowana do szpitala w Warszawie. Niestety lekarzom nie udało się jej uratować. Dziewczynka zmarła.

Przeczytaj także: O włos od tragedii w Chrzanowie: 5-latek stał na krześle na balkonie i wołał mamę. Sprawa skończy się w sądzie?

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie

Dziecko nie zjadło trutki. Policja apeluje

Zastępca prokuratora rejonowego w Ciechanowie Piotr Tyszka poinformował media, że w sprawie śmierci 3,5-letniej dziewczynki wszczęto śledztwo z art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci.

"Na tę chwilę, najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu było nieprawidłowe użycie środków gryzoniobójczych" — powiedział prokurator Tyszka. Jak dodał, ze wstępnych ustaleń wynika, że 3,5-latka nie zjadła trutki, lecz miała kontakt z niebezpiecznymi oparami. Środki gryzoniobójcze zostały bowiem zakopane w pobliżu domu. Po kontakcie trutki z wilgocią wytworzył się trujący gaz, który dostał się do pomieszczeń mieszkalnych.

"Środki te zostały zabezpieczone. Są to środki specjalistyczne, rolnicze. Nie są to środki domowe" — podkreślił prokurator Tyszka.

Nie mniej jednak Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie informując o śmieci dziewczynki, wystosowała apel „o zachowanie wszelkich środków ostrożności, stosowanie zgodnie z zaleceniami oraz instrukcją obsługi środków chemicznych”.

Przeczytaj także: Co zrobić, kiedy dziecko wypije substancję żrącą? Poznaj zasady pierwszej pomocy

Źródło: Polsatnews.pl/rdc.pl/PAP

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza