Wyrwał matce 18-miesięczną córkę z rąk i zaczął uciekać. Dziecko straciło palec u nogi

2023-08-11 13:30

Zapadł właśnie wyrok skazujący w sprawie, która w lutym tego roku poruszyła rodziców w Wielkiej Brytanii. 24-latek został skazany za porwanie i spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu u 18-miesięcznej dziewczynki. Mężczyzna podbiegł na ulicy do przypadkowej mamy, wyrwał jej dziecko z rąk i ruszył do ucieczki. Dzięki pomocy przechodniów udało się odzyskać maleństwo. Niestety doznało ono obrażeń.

Wyrwał matce 18-miesięczną córkę z rąk i zaczął uciekać. Dziecko straciło palec u nogi
Autor: Getty images Wyrwał matce 18-miesięczną córkę z rąk i zaczął uciekać. Dziecko straciło palec u nogi

Dramat rozegrał się 21 lutego wczesnym wieczorem w brytyjskiej miejscowości Bolton na Mayor Street. Matka z dwójką dzieci szła po ulicy z dwójką dzieci, 18-miesięczną córeczkę trzymając na rękach. W pewnym momencie podbiegł do niej 24-letni Martin Enow cierpiący na chorobę psychiczną i chwycił maleństwo za szyję. Następnie trzymając dziewczynkę do góry nogami, próbował uciec.

O krok od tragedii w Gdyni. Dziewczynka na hulajnodze niemal wjechała pod koła samochodu

Matka natychmiast zaczęła z nim walczyć, ale nie miała równych szans, gdyż w tym samym czasie musiała chronić drugie ze swoich dzieci. Szczęśliwie na pomoc kobiecie ruszył przypadkowy przechodzeń, który pomógł matce odzyskać dziecko. Inny świadek zdarzenia zatrzymał swój samochód i wysiadł, by zabezpieczyć malucha w swoim samochodzie.

Napastnik próbował zbiec z miejsca napaści, wsiadł do taksówki, gdy ta zatrzymała się na światłach. Poprosił kierowcę, by zawiózł go na stadion piłkarski, ale taksówkarz odmówił, wysiadł i zamknął Enow w środku pojazdu do czasu przyjazdu policji.

18-miesięczna dziewczynka ranna po napaści

Dziewczynka w wyniku napaści i szarpaniny z napastnikiem złamała rękę i straciła palec u nogi. Wymagała operacji stopy.

Martin Enow przyznał się do porwania i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. 9 sierpnia został skazany na cztery lata więzienia. Garry Crawford, starszy prokurator koronny CPS North West nazwał całe zdarzenie „najgorszym koszmarem każdego rodzica”. Podkreślił także, że tylko dzięki szybkiemu myśleniu matki dziecka i świadków, którzy ruszyli kobiecie z pomocą, nie doszło do jeszcze większej tragedii.

„Rozumiemy, że Martin Enow cierpiał na chorobę psychiczną, kiedy popełnił to przestępstwo. Mam nadzieję, że po zakończeniu sprawy rodzina dziecka będzie miała pewne poczucie zamknięcia i że będą mogli teraz zapomnieć o tym, co się stało” – powiedział Garry Crawford.

Potworny wypadek na oddziale noworodkowym. Dwudniowy wcześniak zmarł

 Źródło:

  • Daily Mail
  • The Mirror
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza