Ubranka dla dziecka - sprawdź jakość, zanim kupisz!

2016-05-05 17:49
ubranka dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com

Czym kierować się wybierając ubranko dla dziecka - ceną, jakością, kolorystyką...? Uwierzcie, że ubranka dla dziecka powinny być przede wszystkim solidne gatunkowo! Dla dobra dziecka przede wszystkim, ale dla rodziców także. Zobacz dlaczego!   

Kupując dziecku ubranka dobrej jakości masz pewność, że będą one dla niego w pełni bezpieczne i wygodne. Ty natomiast nie będziesz się musiała dodatkowo martwić o ich właściwą pielęgnację (pranie, czyszczenie czy np. dopieranie trudnych plam) - ten, kto ma dziecko wie, że jest to tak samo ważne jak komfort noszenie. Dobrze dobrane ubranka wygodniej się noszą i łatwiej jest je pielęgnować.

Jak oceniać jakość ubranek?

>Umówmy się, nie każdy musi znać się od razu na rodzaju materiałów, ich trwałości, a jeszcze trudniej rozponać to na pierwszy rzut oka. Jeśli należysz do tej grupy i nie jesteś w stanie ocenić jak dany materiał będzie się zachowywał podczas użytkowania przez dziecko i w praniu, skorzystaj z gotowców! Sprawdzaj opisy materiałów, opinie na ich temat... Zwróć uwagę na to, czy firma produkująca ubranka ma certyfikaty i opinie, potwierdzające jakość ubranek przez nią produkowanych np. Bezpieczny dla Dziecka czy Tekstylia Godne Zaufania. 

Bawełna - królowa tkanin dla dzieci

Nawet jeśli nie do końca rozróżniasz rodzaje dzianin, na pewno potrafisz ocenić czy są przyjemne w dotyku, czy na pewno chciałabyś założyć je swojemu dziecku - jeśli masz wrażenie, że tak, to zapewne będzie to bawełna. Kupując ubranko, zwróć uwagę na opis materiałów, z których jest wykonane - najlepiej, jeśli oznakowane są jako: dzianiny wysokogatunkowe o składzie surowcowym bawełna 100 procentowym.

Dlaczego właśnie bawełna jest polecanym materiałem dla dzieci?

Po pierwsze: wybierając bawełnę unikniesz podrażnień delikatnej skóry dziecka;

Po drugie: zapobiegniesz wystąpieniu u dziecka alergii skórnej, która bardzo często pojawią się po kontakcie z niebezpieczną czy gorszą gatunkowo odzieżą;

Po trzecie: twoje dziecko będzie się czuło w takim ubranku komfortowo i będzie mogło skupić się na tym, co przyjemne i pożyteczne - na zabawie i właściwym rozwoju;

Po czwarte: tobie znacznie łatwiej będzie zakładać i pielęgnować dobrej jakości ubranka i będziecie mieć więcej wspólnego czasu dla siebie.

ubranka-mamatti
Autor: materiał archiwalny
ubranka-mamatti2
Autor: materiał archiwalny
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W magazynie Dziecko Zakupy i My: ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży, a także inspiracje i porady dla całej rodziny! Sprawdź, jak zadbać o najbliższych – czytaj już za 3 zł!

Sprawdź
Dziecko zakupy i my
KOMENTARZE