Bajki dla dziewczynek - 5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

2018-08-09 13:56

Bajki dla dziewczynek to nie tylko kucyki, lalki Barbie i mnóstwo rozmaitych księżniczek. Historie dla dziewczynek nie muszą być tylko różowe i słodkie jak wata cukrowa. Zobacz, które bajki dla dziewczynek na You Tube przypadną do gustu twojej córce. Oto najlepsze bajki dla dziewczynek!

bajki dla dziewczynek
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Bajki tylko dla dziewczynek?
  2. Bajki dla dziewczynek – najpopularniejsze
  3. Alicja w krainie czarów
  4. Roszpunka
  5. Piotruś Pan
  6. Dziewczynka z zapałkami
  7. Heidi

Bajki tylko dla dziewczynek?

Dziewczynki wcale nie muszą oglądać tylko bajek o księżniczkach. Istnieje wiele wartościowych i ciekawych bajek z zupełnie innymi bohaterami, które mogą spodobać się dziewczynkom.

Wartości takie jak: odwaga, przyjaźń, tolerancja, waleczność czy inteligencja coraz częściej mają swoje uosobienie w żeńskich postaciach bajkowych, dlatego warto pokazywać je dziewczynkom. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze i najbardziej wartościowe bajki dla dziewczynek.

Bajki dla dziewczynek – najpopularniejsze

Alicja w krainie czarów

Opowieść o małej, rozsądnej dziewczynce, która nagle znalazła się w baśniowym świecie , który zamierzeniem autora bajki miał przedstawiać świat dorosłych.

To właśnie Alicja, która niczego nie udaje i jest sobą, może pozwolić sobie na obnażenie irracjonalnych zachowań mieszkańców krainy czarów.

Bajka pokazuje, że w świecie fałszu i pozoranctwa można pozostać sobą i bronić najważniejszych wartości.

Zobacz także:

Najpopularniejsze baśnie Andersena

5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

Bajki Disneya. TOP 10 kultowych filmów

Czytanki po angielsku i bajki do oglądania [TOP 10]

Jakie baśnie dla dzieci wybrać do czytania?

4 najlepsze bajki dla chłopców na You Tube

Roszpunka

To bajka o mądrej i pięknej dziewczynie, która została porwana i uwięziona w wysokiej wieży przez okrutną czarownicę. Roszpunka ma długie włosy, a w nich ukrytą moc. Zakochuje się w królewiczu i dla miłości ryzykuje własnym życiem. Bajka opowiada o sile, jaka drzemie w każdym z nas. O tym, jak ważna jest miłość i że warto się nią w życiu kierować. To również bajka o odwadze oraz o tym, że nie warto porzucać marzeń.

Piotruś Pan

Piotruś Pan to chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć. Wciąga w zabawę trójkę rodzeństwa i zabiera ich do Nibylandii – krainy, która jest spełnieniem marzeń każdego dziecka. W bajce pojawia się również zły bohater – Kapitan Hak, z którym jednak dzieciom udaje się wygrać. „Piotruś Pan” to bajka, która uzmysławia, że warto pozostać dzieckiem jak najdłużej. To również opowieść o przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem. Wiele dziewczynek może utożsamiać się szczególnie z Wendy, która choć na początku nieufna i bojaźliwa, otwiera się na przygodę i nie boi się podążać za marzeniami.

Dziewczynka z zapałkami

Choć to piękna historia, to i trochę smutna. Przekazuje jednak dziecku wspaniałe wartości, poucza jak nie należy postępować. Z opowiadania o biednej dziewczynce sprzedającej pudełka zapałek w zimowy wieczór płynie nauka o wrogiej ludzkiej obojętności i silnej potrzebie ciepła i rodzinnej miłości. Bajka porusza również aspekt odchodzenia i może być punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem na ten temat.

Heidi

To mało znana historia, ale za to bardzo piękna. Opowiada o dziewczynce, która nie miała rodziców i wychowywał ją dziadek mieszkający wysoko w górach. Heidi pewnego dnia poznaje niepełnosprawną dziewczynkę z bogatej rodziny i zaprzyjaźnia się z nią, mimo dzielących ją różnic. Ich przyjaźń finalnie doprowadza do ozdrowienia dziewczynki. Bajka przede wszystkim uczy tolerancji i pokazuje na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Czy rozpoznasz gwiazdy na zdjęciach z dzieciństwa?

Pytanie 1 z 9
Na tym zdjęciu widzimy...
Zdjęcie