Bajki dla dziewczynek - 5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

2018-08-09 13:56

Bajki dla dziewczynek to nie tylko kucyki, lalki Barbie i mnóstwo rozmaitych księżniczek. Historie dla dziewczynek nie muszą być tylko różowe i słodkie jak wata cukrowa. Zobacz, które bajki dla dziewczynek na You Tube przypadną do gustu twojej córce. Oto najlepsze bajki dla dziewczynek!

bajki dla dziewczynek
Autor: Getty images

Spis treści

  1. Bajki tylko dla dziewczynek?
  2. Bajki dla dziewczynek – najpopularniejsze
  3. Alicja w krainie czarów
  4. Roszpunka
  5. Piotruś Pan
  6. Dziewczynka z zapałkami
  7. Heidi

Bajki tylko dla dziewczynek?

Dziewczynki wcale nie muszą oglądać tylko bajek o księżniczkach. Istnieje wiele wartościowych i ciekawych bajek z zupełnie innymi bohaterami, które mogą spodobać się dziewczynkom.

Wartości takie jak: odwaga, przyjaźń, tolerancja, waleczność czy inteligencja coraz częściej mają swoje uosobienie w żeńskich postaciach bajkowych, dlatego warto pokazywać je dziewczynkom. Sprawdź, jakie są najpopularniejsze i najbardziej wartościowe bajki dla dziewczynek.

Bajki dla dziewczynek – najpopularniejsze

Alicja w krainie czarów

Opowieść o małej, rozsądnej dziewczynce, która nagle znalazła się w baśniowym świecie , który zamierzeniem autora bajki miał przedstawiać świat dorosłych.

To właśnie Alicja, która niczego nie udaje i jest sobą, może pozwolić sobie na obnażenie irracjonalnych zachowań mieszkańców krainy czarów.

Bajka pokazuje, że w świecie fałszu i pozoranctwa można pozostać sobą i bronić najważniejszych wartości.

Zobacz także:

Najpopularniejsze baśnie Andersena

5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

Bajki Disneya. TOP 10 kultowych filmów

Czytanki po angielsku i bajki do oglądania [TOP 10]

Jakie baśnie dla dzieci wybrać do czytania?

4 najlepsze bajki dla chłopców na You Tube

Roszpunka

To bajka o mądrej i pięknej dziewczynie, która została porwana i uwięziona w wysokiej wieży przez okrutną czarownicę. Roszpunka ma długie włosy, a w nich ukrytą moc. Zakochuje się w królewiczu i dla miłości ryzykuje własnym życiem. Bajka opowiada o sile, jaka drzemie w każdym z nas. O tym, jak ważna jest miłość i że warto się nią w życiu kierować. To również bajka o odwadze oraz o tym, że nie warto porzucać marzeń.

Piotruś Pan

Piotruś Pan to chłopiec, który nigdy nie chciał dorosnąć. Wciąga w zabawę trójkę rodzeństwa i zabiera ich do Nibylandii – krainy, która jest spełnieniem marzeń każdego dziecka. W bajce pojawia się również zły bohater – Kapitan Hak, z którym jednak dzieciom udaje się wygrać. „Piotruś Pan” to bajka, która uzmysławia, że warto pozostać dzieckiem jak najdłużej. To również opowieść o przyjaźni i zwycięstwie dobra nad złem. Wiele dziewczynek może utożsamiać się szczególnie z Wendy, która choć na początku nieufna i bojaźliwa, otwiera się na przygodę i nie boi się podążać za marzeniami.

Dziewczynka z zapałkami

Choć to piękna historia, to i trochę smutna. Przekazuje jednak dziecku wspaniałe wartości, poucza jak nie należy postępować. Z opowiadania o biednej dziewczynce sprzedającej pudełka zapałek w zimowy wieczór płynie nauka o wrogiej ludzkiej obojętności i silnej potrzebie ciepła i rodzinnej miłości. Bajka porusza również aspekt odchodzenia i może być punktem wyjścia do rozmowy z dzieckiem na ten temat.

Heidi

To mało znana historia, ale za to bardzo piękna. Opowiada o dziewczynce, która nie miała rodziców i wychowywał ją dziadek mieszkający wysoko w górach. Heidi pewnego dnia poznaje niepełnosprawną dziewczynkę z bogatej rodziny i zaprzyjaźnia się z nią, mimo dzielących ją różnic. Ich przyjaźń finalnie doprowadza do ozdrowienia dziewczynki. Bajka przede wszystkim uczy tolerancji i pokazuje na czym polega prawdziwa przyjaźń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza