Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ]

2018-01-05 14:53

Klocki dla dzieci to zabawka, którą miał każdy z nas. Warto więc kupić je również swojemu dziecku. Bardzo wspierają one rozwój dziecka i pomagają w jego późniejszej edukacji.

Spis treści

  1. Klocki dla dzieci: jakie korzyści płyną z zabawy klockami dla dziecka?
  2. Klocki dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze?
  3. Klocki dla dzieci: gdzie kupić?

Pamiętaj, aby wybierając klocki dla dziecka, zwrócić uwagę na ich strukturę. Najlepsze będą tradycyjne drewniane, ponieważ to one najbardziej wpływają na kreatywność twoje dziecka. Poza tym budowanie wymyślnych konstrukcji to świetna zabawa, tak samo jak ich burzenie.

Na początku pociecha będzie się tylko przyglądała, jak ty robisz różne przedmioty z klocków i zapewne chętnie przewracała twoje budowle. Następnie dziecko samo zacznie próbować tworzyć różne konstrukcje. Na początku będą to kompozycje stworzone z 3-4 klocków, później liczba elementów będzie stopniowo wzrastać.

Czytaj także: Mata edukacyjna dla niemowlaka: jaką matę kupić? I czy warto? [GALERIA ZDJĘĆ] >>

Klocki dla dzieci: jakie korzyści płyną z zabawy klockami dla dziecka?

Najważniejszą zaletą układania klocków dla dzieci jest kreowanie wyobraźni. Kiedy dajesz dziecku pudełko z kolorowymi elementami o różnym kształcie, roztaczasz przed nim morze możliwośći do budowania wszelkich konstrukcji. Niektóre drewniane klocki mają nadrukowane na sobie litery lub cyfry. Dzięki temu twoja pociecha może szybciej nauczyć się czytać i liczyć poprzez zabawę. Ponadto, takie zabawki rozwijają sprawność manualną i koordynację wzrokową.

>> Czytaj także: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>

Klocki dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Przy wyborze klocków dla dzieci weź pod uwagę na wiek pociechy. Jeśli jest jeszcze małe, raczej nie kupuj mu takich złożonych z drobnych elementów, ponieważ istnieje ryzyko połknięcia. Postaw na kolorowe, drewniane, duże klocki, które rozwiną umiejętności twojego dziecka. Zrezygnuj również z klocków znajdujących się w zestawach, narzucających nam, jaka budowla ma powstać i przedstawiających szczegółową instrukcję - małe dziecko i tak nie stworzy właściwej budowli. Takie zabawki przeznaczone są raczej dla starszych dzieci. W przypadku młodszych mogą one ograniczać jego wyobraźnie i kreatywność.

>> Przeczytaj również: Zabawki edukacyjne do 50 zł [GALERIA] >>

Klocki dla dzieci: gdzie kupić?

Klocki dla dzieci możesz kupić w każdym sklepie zabawkowym. Obecnie oferta jest szeroka i na pewno wybierzesz coś dla swojego dziecka. Pamiętaj tylko, aby wybierać klocki edukacyjne, stymulujące rozwój pociechy. Zabawek możesz poszukać również w internecie. Przedmioty na aukcjach są tam dużo tańsze, co pozwoli ci zaoszczędzić.

 >> Sprawdź też: Zabawki do kąpieli: 9 akcesoriów, które pomogą podczas kąpieli >>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza