Rainbow loom: po bransoletkach z gumek przyszła moda na figurki z gumek

2014-12-22 12:42

Rainbow loom to kolejne, po loom bands, zabawki z gumek. Moda na wyplatanie bransoletek z gumek tak się spodobała dzieciom, że zaczęły z nich robić również figurki. I bardzo dobrze, bo to niezwykle twórcze i kreatywne zajęcie! Czym jest rainbow loom i dlaczego warto pleść je razem z dziećmi?

Spis treści

  1. Rainbow loom: zaplataj i przeplataj figurki z gumek
  2. Rainbow loom: jakie figurki z gumek można stworzyć z rainbow loom?
  3. Rainbow loom: nie kupuj u niezaufanych sprzedawców

Rainbow loom to figurki z gumek, które wyplatają dzieci na całym świecie. Zwierzątka, postaci z bajek, motywy świąteczne, a nawet... etui na smartfony to rzeczy, które zastąpiły popularne bransoletki z gumek, inaczej zwane loom bands. Bo wyobraźnia dzieci nie zna granic, a jeśli z bransoletkami z gumek szło tak dobrze, to dlaczego ograniczać swoją kreatywność?

>> Jak zrobić bransoletkę z gumek? Wideo krok po kroku >>

Rainbow loom: zaplataj i przeplataj figurki z gumek

Na punkcie tej mody oszalały polskie dzieci. Fanpejdże rainbow loom pękają w szwach, a kanały na YouTubie, na których dziewczynki prezentują swoje prace, mają olbrzymią oglądalność. Nie można się temu dziwić - dawno nie było mody na tak kreatywną zabawę. Rainbow loom zastąpiły popularne niegdyś bransoletki z muliny. Są od zresztą ciekawsze i bardziej twórcze: dzięki sztywniejszemu materiałowi z rainbow loom można stworzyć figurki z gumek.

>> Mamy na forum Mjakmama24.pl radzą, jak rozpoznać podróbki loom bands >>

Rainbow loom: jakie figurki z gumek można stworzyć z rainbow loom?

Tak naprawdę wszystkie, jakie tylko przyjdą nam do głowy! Rainbow loom składa się z szydełka, klipsów i kompletu kolorowych gumek. Można z nich stworzyć Świętego Mikołaja, można wypleść renifera albo Kubusia Puchatka - wszystko zależy od talentu i cierpliwości dziecka. Wbrew pozorom, zaplatanie rainbow loom nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać, a w internecie znajduje się mnóstwo filmów instruktażowych.

>> Policja skonfiskowała 20 milionów sztuk bransoletek z gumek w Mediolanie. Dlaczego? >>

Rainbow loom: nie kupuj u niezaufanych sprzedawców

Jakiś czas temu media obiegła informacja, że bransoletki z gumek mogą być toksyczne i zagrażać zdrowiu dzieci. Media rozpisywały się, że loom bands zawierają substancje rakotwórcze, które mogą wraz z potem przenikać do skóry dziecka i wpływać na funkcjonowanie jego układu hormonalnego. Na szczęście w Polsce UOKiK wykluczył takie przypadki (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza