Zestawy kreatywne dla dzieci - zabawki DYI dla chłopców

2021-07-20 8:57

Zestawy kreatywne dla dzieci zaspokajają ciekawość, poprawiają koncentrację, ćwiczą sprawności manualne, rozwijają zainteresowania. Najpopularniejsze zabawki DYI dla chłopców to zestawy chemiczne, konstrukcyjne, eksperymentalne.

Zabawki DYI dla chłopców
Autor: Getty images Zabawki DYI dla chłopców

Jakie zabawki kreatywne dla chłopców będą najlepszym pomysłem na prezent? Jeśli dziecko interesuje się majsterkowaniem, lubi samodzielnie konstruować pojazdy, maszyny czy gadżety do zabawy, warto wybrać taki zestaw kreatywny, który pozwoli rozwijać tę pasję.

Przykładem zabawek DYI dla chłopców, doskonale wpisującym się w ten obszar zainteresowań będą zestawy klocków w kształcie kół zębatych, zestawy do konstruowania robotów i obwodów.

Zestaw klocków konstrukcyjnych w kształcie kół zębatych to dobry pomysł na prezent dla 5-latka. Tylko odpowiednie ułożenie klocków utworzy dobrze działający mechanizm. Im więcej elementów, tym więcej możliwości.

Krokodyl to zabawka, którą z powodzeniem mogą bawić się już kilkulatki. Gdy dziecku spodoba się kodowanie, można kupić kolejny, bardziej zaawansowany zestaw. Dzięki programowalnemu robotowi, dziecko może poznać tajniki programowania i robotyki w przystępny sposób.

5 pomysłów na wzmocnienie koncentracji u dziecka

Zestawy kreatywne dla chłopca, które będą odpowiadać pasji poszukiwacza, odkrywcy, naukowca, to zabawki DYI, które wymagają pomysłowości, wyobraźni, nie dają gotowych rozwiązań. Dzięki nim dziecko chętniej niż podczas lekcji szkolnych uczy się, jak działa rzeczywistość, w której żyjemy.

Z takiej zabawki ucieszą się oczywiście nie tylko chłopcy. Jeśli jednak dziewczynki preferują zabawy w projektowanie ubrań, tworzenie własnej biżuterii czy malowanie, zobacz nasze pomysły na zestawy kreatywne dla dziewczynek.

Zestawem kreatywnym, który nie tylko zapewni doskonałą zabawę i zajmie dziecko na długie godziny, lecz także pozwoli dowiedzieć się, w jaki sposób tworzą się kryształy, jest Hodowla kryształów marki Piatnik. 

Bogata instrukcja zawiera nie tylko opis eksperymentów, lecz także wiele cennych informacji dotyczących kryształów.

Zobacz także:

Jak zrobić kolorowy ryż i jak się nim bawić z dzieckiem?

Jak zrobić masę solną? Przepis na masę solną krok po kroku

5 gier i zabaw dla 5-latka

Dzieci zainteresowane tym, jak działają komputery, telefony, a nawet telewizor, z pewnością chętnie poznają tajniki obwodów elektrycznych, które sprawiają, że odbieramy obraz, dźwięk, światło. Zestaw kreatywny Ekspert elektroniki to zabawka, która zajmie uwagę dziecka i rozbudzi w nim pasję naukowca. 

Posiada bezpieczne elementy, które nie wymagają lutowania.

A może dziecko przejawia zainteresowania uprawą roślin czy hodowlą zwierząt? Z zestawem z serii Mały Geniusz będzie mogło samodzielnie wyhodować rośliny z nasion i monitorować ich wzrost.

Oczywiście konieczna jest tutaj skrupulatność, systematyczność i stałe monitorowanie warunków, jakich potrzebują rośliny.