Łyżwy dla dzieci: jakie wybrać dla dziewczynek? [10 propozycji]

Łyżwy to dla dzieci jeden z najprzyjemniejszych aspektów zimy. Najmłodsi członkowie rodziny kochają chodzić na lodowisko i uczyć się stawiać pierwsze kroki na lodowej tafli. Zakup łyżew dla dzieci jednak nie jest taką prostą sprawą. Jak wybrać łyżwy dla dzieci?

Jeżeli rzadko chodzisz z dzieckiem na łyżwy, lepiej jest je wypożyczać na miejscu. Jednak jeśli twoja córka bardzo lubi ten sport, możesz zainwestować w idealne płozy na cały sezon.

Łyżwy dla dzieci: co daje dziecku jazda na łyżwach?

Jazda na łyżwach niesie za sobą wiele korzyści, których na codzień nie zauważamy. Już od pierwszego kroku dziecko ćwiczy przede wszystkim równowagę. Stopniowo uczy się koordynować ze sobą ręce oraz nogi. Następnie wprawia w ruch wszystkie mięśnie. Jazda na łyżwach jest sportem, w którym można doskonalić każdą część ciała. Dyscyplina ta pozwoli wysmuklić sylwetkę, nauczy gracji oraz zahartuje organizm.

>> Czytaj także: Buty zimowe dla dziewczynki: jakie wybrać? [10 propozycji] >>

Łyżwy dla dzieci: jakie modele i kolory są najmodniejsze wśród dziewczynek?

Wśród łyżew dla dzieci nie ma zbyt wielkiego wyboru kolorostycznego. Zazwyczaj modele dla dziewczynek są w odcieniach różu oraz fioletu połączonego z bielą. Producenci stawiają bardziej na bezpieczeństwo oraz komfort noszenia butów, co im się chwali.

>> Czytaj także: Kombinezony narciarskie dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze? >>

Łyżwy dla dzieci: na co zwrócić uwagę przy wyborze łyżew?

Dobre łyżwy powinny być przede wszystkim solidnie wykonane. But musi być idealnie dobrany do stopy dziecka. Ani nie za mały, ani niezbyt duży. Płozy należy naostrzyć, jeśli producent nie zrobił tego wystarczająco dobrze. Pamiętaj również, że istnieją rodzaje łyżew, które "rosną" razem z dzieckiem. Takie modele można powiększać z sezonu na sezon i zaoszczędzić trochę pieniędzy.

>> Czytaj także: Ferie 2016: kiedy wypadają w poszczególnych województwach? >>

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2015-12-16
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.