Kolorowanki

Pobierz darmowe kolorowanki dla dzieci. Specjalnie dla Twojego dziecka przygotowaliśmy gotowe malowanki do druku. Znajdziesz wśród nich kolorowanki zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Po prostu wybierz interesujący Cię motyw rysowanki, pobierz PDF i wydrukuj obrazki do malowania. Nasze kolorowanki to dobry sposób na spędzenie wolnego czasu.

Pokaż więcej
dom kolorowanka 3

Dom - kolorowanka. Pobierz domek do kolorowania, 3 kolorowanki dla dzieci

Kolorowanka dom - to pomysł na spędzenie wolnego czasu zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek....
Bocian kolorowanka

Bocian kolorowanka - malowanka bocian do druku

Bocian to ulubiony ptak na kolorowankach, zarówno dziewczynek, jak i chłopców. Pobierz darmową...
Kolorowanka kotek

Kotek kolorowanka - malowanka kot do druku

Kotek to jedno z ulubionych zwierząt małych dzieci. Nic więc dziwnego, że kolorowanki, na których...
Jabłko kolorowanki

Jabłko kolorowanka - malowanka do druku

Darmowa kolorowanka do wydruku, na której głównym motywem jest jabłko. To malowanka zarówno dla...
Papuga kolorowanka

Papuga kolorowanka - malowanka do druku

Kolorowanka z motywem papugi. Pobierz darmową malowankę dla swojego dziecka. Papuga to ciekawa...
Gruszka kolorowanka - malowanka do druku Gruszka, podobnie jak inne owoce, to bardzo chętnie wybierany przez dzieci motyw kolorowanek. Zarówno przez chłopców,...
Ciężarówka kolorowanka - malowanka do druku Pobierz dla swojego dziecka kolorowankę z motywem ciężarówki. Malowanka jest darmowa, gotowa do wydruku.
Kolorowanki traktory - malowanki traktory do druku Kolorowanki traktory to malowanki, które szczególnie spodobają się chłopcom. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy darmowe...
Betoniarka kolorowanka - malowanka do druku Pobierz bezpłatnie kolorowankę, na której głównym motywem jest betoniarka, czyli samochód do transportowania betonu na...

Dlaczego kolorowanki są tak ważne dla dzieci?

Kolorowanki to dla dzieci nie tylko pomysł na ciekawą zabawę. Kolorowanie obrazków to dla dziecka również ważny etap w nauce pisania. Malowanki uczą koordynacji, ćwiczą rękę, a także rozwijają zmysł artystyczny. Obrazki do malowania stanowią dla dziecka okazję do rozwoju wyobraźni i estetyki. Uczą też dzieci cierpliwości. Dlatego właśnie warto zachęcać malucha do kolorowanek, nawet jeśli niespecjalnie przepada za tą czynnością.

Jakie kolorowanki wybrać?

Wybór malowanki zależy od wieku dziecka. Dla młodszego dziecka wybierz kolorowanki do druku o prostej kresce, które nie mają zbyt wielu szczegółów. Może to być obrazek do malowania przedstawiający zwierzątko, roślinę, samochód. Przedstawione motywy powinny być duże i pozbawione skomplikowanych detali. Kolorowanki dla starszego dziecka mogą już mieć więcej szczegółów i być znacznie bardziej skomplikowane. Kolorowanki dla bardziej zaawansowanych przedstawiają już całe scenerie, rysowane są też cieńszą kreską, wymagającą od ręki więcej precyzji. Pamiętaj zbyt prosta kolorowanka znudzi dziecko, a zbyt trudna – zniechęci. Warto zatem dopasować obrazki do potrzeb i możliwości dzieci.

Pobierz online kolorowanki do wydruku

Obecnie nie musisz już kupować książeczek z kolorowankami. Mnóstwo bezpłatnych kolorowanek znajdziesz w Internecie. My również przygotowaliśmy dla Twojego dziecka kolorowanki do druku. Znajdziesz wśród nich zarówno obrazki do malowania dla chłopców, jak i rysowanki dziewczynek. Życzymy miłej zabawy :)

Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.