Brutalny atak nożownika na 12-latkę w Rzeszowie. Dziewczynka szła do sklepu

2023-11-14 12:02

Do brutalnego ataku na dziewczynkę doszło wczoraj, w okolicach godziny 17, w Rzeszowie. Nożownik zaatakował dziewczynkę idącą do sklepu. 12-latka zdołała jeszcze zadzwonić do mamy prosząc o pomoc. Jej stan jest ciężki, ale stabilny.

Rzeszów. Nożownik zaatakował 12-latkę
Autor: Getty Images Rzeszów. Nożownik zaatakował 12-latkę

Policja wciąż poszukuje napastnika, który zaatakował zmierzającą do sklepu dziewczynkę. Wiadomo, że lekarze wprowadzili 12-latkę w stan śpiączki farmakologicznej. Z relacji policji wynika, że nożownik ranił ją w głowę i twarz. 

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, wczesnym wieczorem, na ulicy Mikołajczyka w Rzeszowie. Dziś dziewczynka jest już po operacji i przebywa na oddziale intensywnej terapii.

Zobacz też: Atak nożownika na przedszkolaków w Poznaniu. 5-latek nie żyje

Nie żyje 5-latek zaatakowany w Poznaniu. Nożownik wykrzykiwał straszne rzeczy o Putinie

Atak miał miejsce na osiedlowej uliczce

Wiadomo, że napastnik zaszedł 12-latkę od tyłu i ranił ją w szyję i twarz.

- Dziewczynka w chwili zdarzenia szła sama do sklepu. Pomocy udzielił jej przypadkowy mężczyzna, który pojawił się w tym miejscu już po całym zdarzeniu. Dziewczynka była na tyle przytomna i świadoma, że wyciągnęła telefon i zadzwoniła do swojej matki prosząc o pomoc - powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie Krzysztof Ciechanowski w rozmowie z TVN24.

Wkrótce potem, ciężko ranna dziewczynka trafiła na oddział chirurgii twarzowo-szczękowej w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a lekarze mają w planach wybudzenie jej ze śpiączki.

Rysopis poszukiwanego mężczyzny

Policja zabezpieczyła nagranie z kamer osiedlowych, które obejmowały okolice, w których doszło do ataku. Wiadomo, że funkcjonariusze poszukują "rosłego mężczyzny o wzroście około 180 cm". 

- Na tym etapie nie będziemy udzielać więcej informacji - powiedział Andrzej Stebnicki z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie w rozmowie z radiem  RMF FM.

To już drugi atak nożownika na dziecko w tak krótkim czasie. Przypomnijmy, 18 października zmarł 5-letni Maurycy zaatakowany podczas wycieczki szkolnej przez mieszkańca Poznania. 

Źródło:

RMF FM

TVN 24

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza