Pięcioro dzieci zatruło się żelkami. W produkcie wykryto groźny narkotyk

2023-12-14 9:53

Pięcioro uczniów szkoły podstawowej trafiło do szpitala po zjedzeniu żelków. Słodycze do szkoły przyniósł z domu jeden z uczniów. Okazało się, że zawierały fentanyl – bardzo niebezpieczny narkotyk, który co roku powoduje śmierć tysięcy osób w Stanach Zjednoczonych.

Pięcioro dzieci zatruło się żelkami. W produkcie wykryto groźny narkotyk
Autor: Getty images Pięcioro dzieci zatruło się żelkami. W produkcie wykryto groźny narkotyk

Portal FOX News podaje, że pięcioro dzieci ze szkoły podstawowej w Amherst trafiło do szpitala po tym, jak jeden z nich przyniósł z domu paczkę żelków. Biuro szeryfa hrabstwa Amherst poinformowało, że incydent łącznie dotyczył siedmiorga dzieci, przy czym pięcioro z nich wymagało hospitalizacji.

Małopolska policja rozbiła siatkę dilerów narkotykowych. Siedem osób zatrzymano w Krakowie i Brzesku

USA. Pięcioro dzieci zatruło się żelkami

Po całym incydencie słodycze zostały przebadane. Wykryto w nich fentanyl – syntetyczny środek przeciwbólowy i opioid. Urząd Szkół Publicznych Hrabstwa Amherst oświadczył, że opakowanie żelków przyniósł do szkoły jeden z uczniów. Jego rodzice zostali powiadomieni o incydencie. Szkoła współpracuje z policją w celu dokładnego wyjaśnienia sprawy.

Gorący apel mamy jednego z poszkodowanych uczniów

O tym, co się wydarzyło w szkole, napisała w mediach społecznościowych mama 10-letniego Haydena, który jest jednym z uczniów, którzy trafili do szpitala.

"To był jeden z najgorszych dni w życiu, jaki kiedykolwiek miałam. Dostałam dziś telefon ze szkoły Haydena, mówiący, że doszło do incydentu. Najwyraźniej on i niektóre dzieci zjadły jakieś żelki" - napisała Kristina Wright. Dodała, że jej syn z objawami nudności i senności trafił karetką do szpitala.

Kobieta poinformowała, że jej syn zjadł aż 10 żelków. Chłopiec wrócił już do domu, jego aktualne badania są w normie, ale jego mama wystąpiła z gorącym apelem do innych rodziców: "Uczulcie swoje dzieci, niech wiedzą, żeby nie przyjmować niczego od nikogo. To może zagrażać życiu".

Fentanyl - niebezpieczny opioid

Fentanyl to bardzo silny środek przeciwbólowy, a przy tym szalenie niebezpieczny narkotyk, który w ostatnim czasie zbiera śmiertelne żniwo w Stanach Zjednoczonych. Według Centers for Disease Control and Prevention w USA w ciągu roku z powodu narkotyków zmarło co najmniej 110 tys. Amerykanów, z czego większość z nich to ofiary fentanylu.

Śmiercionośny opioid, który jest stosowany w medycynie w ostateczności z powodu silnych właściwości uzależniających, określany jest również “narkotykiem zombie”. Ludzie stosujący go wywołują u siebie efekt odurzenia, spowolnienia, odcięcia od rzeczywistości. W efekcie często stoją pochyleni w jednym miejscu, “nie kontaktują”, mają spowolnione ruchy, a czasem bywają również bardzo agresywni, przez co wydają się być niczym filmowe zombie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza