Prowadziła wózek, choć ledwo trzymała się na nogach. 5-miesięczne dziecko w szpitalu

2023-05-16 12:06

Policjanci z Pabianic zatrzymali nietrzeźwą 36-latkę, która opiekowała się swoim 5-miesięcznym synem. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że kobieta miała ponad 2 promile alkoholu. O całej sytuacji poinformowali świadkowie, którzy zauważyli dwie pijane kobiety z niemowlęciem w wózku.

Prowadziła wózek ledwo trzymając się na nogach. Policja apeluje, by zawsze zgłaszać takie sytuacje
Autor: Getty images Prowadziła wózek ledwo trzymając się na nogach. Policja apeluje, by zawsze zgłaszać takie sytuacje

W czwartek 11 maja po godzinie 17:00 policja w Pabianicach (woj. łódzkie) otrzymała nietypowe zgłoszenie. Anonimowi świadkowie zgłosili, że na ulicy Moniuszki dwie nietrzeźwe kobiety mają pod opieką niemowlę w wózku. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał patrol.

Pijana matka na spacerze z niemowlakiem. Miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie

Dwie nietrzeźwe kobiety i 5-miesięczne niemowlę pod opieką

- Interweniujący funkcjonariusze zauważyli we wskazanym miejscu dwie kobiety, które chwiały się na nogach, a kontakt z nimi był znacznie utrudniony. Jedna z nich okazała się być matką 5-miesięcznego chłopca, który znajdował się wewnątrz prowadzonego przez nią wózka. 36-latka była kompletnie pijana. Badanie alkomatem wykazało ponad dwa promile alkoholu w jej organizmie - opisuje sierż. sztab. Agnieszka Jachimek, cytowana przez TVN24.

Co więcej okazało się, że matka dziecka miała przy sobie alkohol, ale nie posiadała żadnego jedzenia dla malca. Do chłopca wezwano zespół ratownictwa medycznego, który zabrał go do lokalnego szpitala na rutynowe badania.

Pijana 36-latka wraz ze swoją koleżanką trafiły do aresztu. Funkcjonariusze o całej sprawie powiadomili sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszym losie dziecka.

Policja apeluje, aby zgłaszać podobne sytuacje

Policja apeluje, żeby reagować na podobne sytuacje, w których istnieje zagrożenie zdrowia lub życia dziecka bądź dorosłego. W takich przypadkach warto powiadomić swój lokalny komisariat policji lub zadzwonić na numery alarmowe 112 lub 997.

Co grozi matce dziecka za tego typu sytuację? Sprawowanie opieki pod wypływem alkoholu jest poważnym zagrożeniem bezpieczeństwa dziecka. Nietrzeźwy opiekun nie jest w stanie dobrze zająć się dzieckiem i zaspokoić jego potrzeby.

Zgodnie z prawem niewłaściwie wykonywana opieka nad dzieckiem, gdy opiekun jest pod wpływem alkoholu bądź środków odurzających to przestępstwo. Podlega ono karze pozbawienia wolności od trzech miesięcy do 5 lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza