Przeszkadzał matce i jej kochankowi. Chcieli uspokoić 3-latka, doszło do tragedii

2023-09-11 12:20

Kobieta do swojego kochanka przyjechała z 3-letnim synem Kubusiem. Chłopiec w nocy głośno płakał i przeszkadzał parze w miłosnych ekscesach, więc matka podała mu środek uspokajający. Historia zakończyła się tragicznie.

Chłopiec zmarł po podaniu relanium
Autor: Getty Images Matka spędzała noc z kochankiem, więc podała synowi relanium, żeby nie płakał.

Do tragedii doszło w bydgoskim hotelu. 31-letnia Katarzyna przyjechała tam ze swoim 3-letnim synem Kubusiem, aby spotkać się z kochankiem. Ojcu dziecka powiedziała, że jedzie z synem do Centrum Onkologii. W czasie gdy matka oddawała się miłosnej przygodzie, dziecko było pozostawione samo sobie. Chłopczyk bardzo płakał, więc para postanowiła go uciszyć.

Tragedia w Szczecinie śmierć dziecka w samochodzie

Relanium dla 3-latka

Matka podała Kubusiowi relanium, żeby się uspokoił i przestał płakać. Para chciała mieć spokój. Nie przewidziała jednak, co wydarzy się później.

Dziecko dostawało relanium przez dwa dni. Trzeciego dnia chłopiec zapadł w śpiączkę. Matka przewiozła go do szpitala, ale lekarzom nie udało się uratować dziecka. Okazało się, że doszło do obrzęku mózgu i chłopczyk zmarł. 

Matce grozi 15 lat więzienia

Kobiecie i jej kochankowi postawiono zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Grozi im do 15 lat więzienia. Sprawa od 2 lat toczy się w sądzie. Biegli bowiem byli niejednomyślni i stwierdzili, że do obrzęku mózgu doszło na skutek nieleczonej cukrzycy, a nie po podaniu środka uspokajającego. 

"Złożyliśmy apelację dwa lata temu i do teraz jeszcze Sąd Apelacyjny w Gdańsku nie rozstrzygnął tej sprawy" - powiedział prokurator Dariusz Bebyn Prokurator Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ.

Czy dzieciom można podawać środki uspokajające?

Małym dzieciom nie można podawać środków uspokajających, nawet ziołowych, ponieważ nie zbadano, jak mogą one wpływać na ich układ nerwowy. Dotyczy to też zdrowych dzieci. Opinie lekarzy są jednak niejednoznaczne co do kwestii picia przez maluchy melisy. Niektórzy podkreślają, że melisa korzystnie oddziałuje na układ pokarmowy i może łagodzić problemy trawienne. 

Czytaj: Leki uspokajające dla dzieci. Kiedy i jak je stosować?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza