Kombinezony dla dzieci: w co najlepiej ubierać zimą dzieci?

2016-02-02 20:18

Kombinezony dla dzieci to znakomite ubrania na zimę. Chronią nerki i inne ważne narządy, utrzymują stałą temperaturę ciała i zapobiegają wyziębieniu organizmu. Jakie kombinezony dla dzieci na zimę wybrać?

Kombinezony dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Kombinezony dla dzieci powinny być ciepłe i wygodne.

Spis treści

  1. Kombinezony dla dzieci: jakie wybrać?
  2. Kombinezony dla dzieci: zwróć uwagę na materiały

Wybierając się z dzieckiem w zimę na spacer, zwróćmy baczną uwagę na to, co mu zakładamy. Dwuczęściowe stroje, choćby ocieplane, nie spełnią swojego zadania i nie ochronią dziecka przed zimnem. Jakie ubranie więc wybrać na zimę? Kombinezon.

Czytaj też: Ubranka świąteczne dla dzieci. Przegląd z sieciówek

Kombinezony dla dzieci: jakie wybrać?

Szukając ubranka dla niemowlęcia, powinnaś brać pod uwagę przede wszystkim jednoczęściowe kombinezony. Dzieciom jest w nich wygodnie i ciepło, są też łatwe do założenia. Mają zamknięte rękawki i nogawki, co dodatkowo chroni przed zimnem (założenie maluszkowi rękawiczek byłoby raczej trudne). Kombinezony jednoczęściowe sprawdzą się także w przypadku starszaka – nie podciągają się do góry, więc nie odsłonią mu pleców podczas zabawy na dworze. Wersje dla dwu-, trzylatka mają już normalne rękawy i nogawki, tak aby można było założyć dziecku ciepłe buciki i rękawiczki.

To ci się przyda: Porady, czym odplamiać dziecięce ubranka

Wybierając kombinezon dla dziecka, trzeba zwrócić uwagę na dwie rzeczy: funkcjonalność i jakość. Najgorszym wyborem, jakiego możemy dokonać, jest zakup kombinezonu dwuczęściowego, składającego się ze spodenek i kurteczki. Taki ubiór będzie chronił dziecko tylko wtedy gdy grzecznie idzie z nami za rączkę. Na placu zabaw, na sankach czy podczas lepienia bałwana nie spełni już swojej roli.

Czytaj też: Jak sprawdzać jakość kupowanych ubranek?

Lepszym wyborem będzie kombinezon dwuczęściowy, w którym zamiast spodenek znajdą się ogrodniczki. Wysokie spodenki, zapinane pod pachami dziecka, doskonale zabezpieczą przed zimnem nerki. Taki kombinezon dla dziecka będzie nawet bardziej funkcjonalny niż jednoczęściowy, ponieważ ułatwi nam rozbieranie maluszka, gdy zajdzie potrzeba skorzystania z toalety.

Zobacz też: 5 pomysłów na rozgrzewające dania dla niemowlaka

Kombinezony dla dzieci: zwróć uwagę na materiały

Dobry kombinezon dla dziecka powinien być wykonany z solidnych materiałów. Musi w końcu utrzymać temperaturę ciała i zapobiec wyziębieniu organizmu dziecka. Powinien także chronić przed wiatrem oraz przemakaniem. W tej roli dobrze sprawdza się poliester.

Wybierając kombinezon dla dziecka, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, czy ma kaptur i ściągacze przy rękawach, które zapobiegną dostawaniu się śniegu pod rękawiczki. Powinien również dobrze przylegać do ciała dziecka, ale niezbyt mocno - musi zapewniać swobodę ruchów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza