Top 5 gier pod choinkę. Najlepsze gry na świąteczny prezent

2021-11-23 14:18 Materiał partnerski
Rebel - materiały prasowe
Autor: materiały prasowe

Jaki powinien być gwiazdkowy upominek? Estetyczny, praktyczny, powinien zostać z obdarowanym na dłużej i zapewnić mu wiele dobrych wspomnień. Tak się składa, że wszystkie te cechy posiadają nowoczesne gry planszowe! Ofiarowując je, dajemy coś znacznie ważniejszego niż przedmiot: obietnicę wspólnie spędzonego czasu. Poza tym, jest to jeden z niewielu prezentów, które możemy użyć od razu po otwarciu, jeszcze podczas wigilijnego wieczoru!

Poniżej znajdziesz propozycje 5 gier doskonałych na świąteczny prezent (i nie tylko!). To niebanalne, rodzinne zabawy o prostych zasadach i maksymalnie satysfakcjonującej rozgrywce, odpowiednie zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

Spis treści

  1. Dixit
  2. Dobble
  3. Logiquest: Shadow Glyphs
  4. Kroniki zamku Avel
  5. Architekci 7 Cudów Świata

Dixit

Wszędzie tam, gdzie mamy do czynienia z dużymi grupami, zróżnicowanym towarzystwem wymagającym skutecznej integracji lub po prostu osobami o żywych, kreatywnych umysłach, doskonale sprawdzi się Dixit. To wesoła gra skojarzeń, która doskonale pobudza naszą wyobraźnię. W każdej rundzie jeden z graczy zostaje Bajarzem. Spośród posiadanych na ręce kart wybiera jedną, a następnie wymyśla i głośno podaje do niej skojarzenie. To może być wszystko: słowo, zdanie, tytuł filmu czy piosenki… Następnie pozostali gracze spośród kart ze swojej ręki wybierają po jednej, która ich zdaniem pasuje do hasła. Wszystkie karty są tasowane, a uczestnicy, głosują, która karta była wybraną na początku przez Bajarza. Po każdej rundzie warto porozmawiać o naszych skojarzeniach i o tym, co spowodowało, że wybraliśmy taką kartę a nie inną. Dzięki temu mamy okazję jeszcze lepiej poznać naszych najbliższych.

Dixit
Autor: Rebel - materiały prasowe Link: Dixit - dowiedz się więcej

Dobble

Czy istnieje gra, która równie dobrze nadaje się do dziecięcej zabawy, jak i na imprezy dorosłych? Brzmi jak definicja Dobble! Ta dynamiczna karcianka opiera się na poszukiwaniu par – dowolne dwie karty ze specjalnej talii zawsze łączy dokładnie jeden wspólny symbol. Naszym zadaniem jest jak najszybciej znaleźć go i głośno nazwać; zanim zrobią to przeciwnicy! W zależności od wariantu zabawy (a instrukcja opisuje ich aż 5) refleks i spostrzegawczość pozwalają nam pozbywać się kart lub zdobywać cenne punkty. Co ważne, zasady Dobble tłumaczy się dosłownie w kilka chwil, a pojedyncza rozgrywka trwa nie więcej niż 10 minut. Co nie znaczy, że skończy się na jednej partii!

Dobble
Autor: Rebel - materiały prasowe Link: Dobble - dowiedz się więcej

Logiquest: Shadow Glyphs

Kreatywność w poszukiwaniu rozwiązań nazywana jest jedną z kompetencji XXI wieku. Przydaje się tak w życiu codziennym, jak i w pracy, nic więc dziwnego, że chcemy narzędzi, które pozwolą nam skutecznie ją trenować. Warto w tym celu wykorzystać łamigłówki, zmuszające nas do nieszablonowego myślenia, jak na przykład Logiquest: Shadow Glyphs. Ta jednoosobowa gra logiczna zdobyła w 2021 roku tytuł Zabawki Roku właśnie dzięki temu, że pobudza nasz umysł, a dokładniej wyobraźnię przestrzenną. Podczas zabawy naszym zadaniem jest odpowiednie układanie różnokształtnych bloków w taki sposób, by po podświetleniu tworzyły cienie pasujące do wzorów na kartach. Chcąc rozwiązać zadanie, musimy umiejętnie przewidywać, w jaki sposób kolejne warstwy cieni będą się na siebie nakładały.

Logiquest: Shadow Glyphs
Autor: Rebel - materiały prasowe Link: Logiquest: Shadow Glyphs - dowiedz się więcej

Kroniki zamku Avel

Któż z nas nie marzył za młodu o zostaniu rycerzem, przeżywającym przygody i dzielnie walczącym z przeciwnościami? Dziś mamy ku temu okazję, a do wspólnej zabawy możemy zaprosić nasze dzieci! Wystarczy zagrać w Kroniki zamku Avel, przepięknie ilustrowaną, opartą na współpracy grę rodzinną, w której wcielamy się w bohaterów i bohaterki odpowiedzialnych za uratowanie magicznej krainy. Podczas rozgrywki stworzymy własne postacie o unikalnych imionach i specjalnym ekwipunku, a następnie będziemy odkrywać świat, poruszając się po modułowej planszy. W czasie podróży napotkamy wiele niebezpieczeństw, z którymi będzie trzeba walczyć, a każde zwycięstwo przyniesie nam określoną nagrodę: nową broń, zbroję, eliksiry i złoto. Zgromadzone dobra pozwolą nam przygotować się do finałowego starcia z Monstrum, które zagraża królestwu.

Kroniki zamku Avel - Rebel - materiały prasowe
Autor: Rebel (materiały prasowe) Link: Kroniki zamku Avel - dowiedz się więcej

Architekci 7 Cudów Świata

A gdyby tak wcielić się w jednego z najsłynniejszych architektów w dziejach, którego prace zapiszą się na zawsze na kartach historii? Jeśli marzymy o monumentalnych dokonaniach, a w grach cenimy sobie przejrzyste zasady i płynne przechodzenie między rundami, warto wybrać Architektów 7 Cudów Świata. To dynamiczna, rodzinna zabawa, która usatysfakcjonuje zarówno osoby początkujące, jak i już zaznajomione z planszówkami. Podczas rozgrywki uczestnicy będą starali się wznieść swoje budowle, jak najlepiej wykorzystując dostępne efekty. W każdej rundzie wybieramy 1 z 3 kart, na których znajdują się różne postacie pomocne w zdobywaniu surowców do budowy cudów, dokonywaniu odkryć naukowych oraz toczeniu bitew z sąsiadami. Poszczególne rozgrywki są krótkie, a w kolejnych partiach możemy spróbować swoich sił w budowie innych cudów, każdy z nich wiąże się bowiem z nieco inną strategią i możliwościami.

Rebel - Architekci - materiały prasowe
Autor: Rebel (materiały prasowe) Link: Architekci 7 Cudów Świata - dowiedz się więcej
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza