Zabawki na deszczowe lato

2014-06-18 12:46

Deszczowe lato sprzyja nudzie. Nie ma chyba nic gorszego niż wakacyjna nuda czy deszcz na urlopie. Nie martwcie się jednak, że nie będziecie miały czym zająć dziecka, tylko zabierzcie ze sobą kilka gadżetów, które uprzyjemnią te markotne dni. Zobaczcie jakie zabawki, co warto zapakować do wakacyjnej walizki!

Zabawki na wakacje
Autor: materiały prasowe Aplikacje z bajkami, zagadki obrazkowe i pacynki to trzy zabawki, które pomogą przetrwać deszczowe lato.

Spis treści

  1. 1. Aplikacje z bajkami
  2. 2. Zagadki obrazkowe
  3. 3. Pacynki

Jeśli zamierzacie spędzić urlop w kraju albo w Europie, musicie się przygotować na to, że nie wszystkie dni będą piękne. Deszczowe popołudnia najczęściej zdarzają się w lipcu, dlatego jeśli w tym okresie wybieracie się gdzieś z dzieckiem, zabierzcie ze sobą gadżety, które pomogą przetrwać ten trudny czas. Które zabawki na wakacjach sprawdzą się najlepiej?

1. Aplikacje z bajkami

Aplikacje z bajkami to cudowny wynalazek i wspaniałe zabawki na wakacje. Doskonale zastąpią książki (nie zajmując przy tym miejsca w walizce!) i zapewnią dziecku masę rozrywki! W takich mobilnych bibliotekach (np. Lib4Kid) można również odsłuchiwać audiobooków, które czytają znani aktorzy oraz słuchać bajek w obcych językach. Ta ostatnia rzecz będzie ciekawą zabawą przede wszystkim dla starszego dziecka. W aplikacji znajdują się również ciekawe animacje, które przyciągają uwagę dziecka i sprawiają, że czytanie nie jest tak monotonne.

2. Zagadki obrazkowe

To świetna alternatywa dla książeczek i znakomita zabawka na wakacje. Jeśli dziecko znudzi się bajkami, możecie dać mu do zabawy zagadki obrazkowe. Mają one wiele zalet - kolorowe rysunki przyciągają uwagę dziecka, a pytania niepostrzeżenie przekazują dużą dawkę wiedzy. Zagadki rozwijają spostrzegawczość, rozbudzają ciekawość świata i chęć zdobywania wiedzy. Niektóre z nich (np. Wydawnictwa Edgard) mają również bardzo poręczny format, który sprawia, że zagadki obrazkowe mieszczą się w każdej torebce.

3. Pacynki

Pacynki genialnie sprawdzą się na deszczowym urlopie. Jeśli boicie się, że dziecko szybko się znudzi aplikacjami czy zagadkami, wrzućcie do torby kilka tych zabawek na wakacje. Nie zajmą wiele miejsca, a pozwolą wam wyczarować różne bajkowe światy. Będziecie mogli bawić się w bajki dobrze znane albo stworzyć swoje własne, dzięki czemu rozwiniecie kreatywność dziecka. Polecamy!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza