Ciasteczkowy patchwork: szyjemy kołderkę dla dziecka [POKAZ SLAJDÓW]

2014-02-22 23:19

Bisquit quilt to nietypowa narzuta patchworkowa. Szyje się ją z przygotowanych wcześniej poduszeczek, które przypominają biskwity. Narzuta może też pełnić rolę kołderki dla dziecka.

Klasyczny patchwork składa się z trzech warstw: spodniej, wypełnienia i wierzchniej, którą zszywa się ze skrawków materiału. Bisquit quilt, zwany również puff quilt, powstaje zupełnie inaczej. Najpierw przygotowywane są pojedyncze poduszeczki wypełnione ocieplaczem, które później zszywa się w jedną całość. Pozszywane poduszeczki wyglądają jak ustawione rzędami biskwity – stąd nazwa bisquit quilt.

ILE BEDZIE POTRZEBA MATERIAŁU? Najłatwiej jest obliczyć, ile należy kupić materiału na podszycie. Flanela powinna być o 8 centymetrów szersza i dłuższa niż gotowa kołderka. Nieco trudniej obliczyć, ile potrzeba materiału na samą narzutę. Po zszyciu każda poduszeczka ma ok. 6,5 cm szerokości i długości. Wystarczy ustalić, jaką narzuta ma mieć szerokość i długość, by obliczyć, ile kwadratów będzie potrzeba. Jeśli przykładowo kołderka ma mieć wymiary 70x90 cm, wtedy potrzeba na nią 10 razy po 14 rzędów, czyli 140 kwadracików.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza