Ciasteczkowy patchwork: szyjemy kołderkę dla dziecka [POKAZ SLAJDÓW]

2014-02-22 23:19

Bisquit quilt to nietypowa narzuta patchworkowa. Szyje się ją z przygotowanych wcześniej poduszeczek, które przypominają biskwity. Narzuta może też pełnić rolę kołderki dla dziecka.

Klasyczny patchwork składa się z trzech warstw: spodniej, wypełnienia i wierzchniej, którą zszywa się ze skrawków materiału. Bisquit quilt, zwany również puff quilt, powstaje zupełnie inaczej. Najpierw przygotowywane są pojedyncze poduszeczki wypełnione ocieplaczem, które później zszywa się w jedną całość. Pozszywane poduszeczki wyglądają jak ustawione rzędami biskwity – stąd nazwa bisquit quilt.

ILE BEDZIE POTRZEBA MATERIAŁU? Najłatwiej jest obliczyć, ile należy kupić materiału na podszycie. Flanela powinna być o 8 centymetrów szersza i dłuższa niż gotowa kołderka. Nieco trudniej obliczyć, ile potrzeba materiału na samą narzutę. Po zszyciu każda poduszeczka ma ok. 6,5 cm szerokości i długości. Wystarczy ustalić, jaką narzuta ma mieć szerokość i długość, by obliczyć, ile kwadratów będzie potrzeba. Jeśli przykładowo kołderka ma mieć wymiary 70x90 cm, wtedy potrzeba na nią 10 razy po 14 rzędów, czyli 140 kwadracików.

miesięcznik "M jak mama"