Gry dla czterolatka: jakie gry edukacyjne najlepiej kupić dziecku? [GALERIA]

2016-03-24 17:35

Wybierając odpowiednie gry dla czterolatka, warto zwrócić uwagę na ich edukacyjny aspekt. W tym wieku u dziecka rozwiają się najważniejsze umiejętności. Sprawdź, które zabawy będą odpowiednie dla twojego dziecka.

Spis treści

  1. Gry dla czterolatka: jak rozwija się dziecko w tym wieku
  2. Gry dla czterolatka: jak wspierać rozwój dziecka w tym wieku?
  3. Gry dla czterolatka: jakie gry edukacyjne mu kupić?

Przed wyborem gier dla czterolatka, warto dowiedzieć się, jakie zachowania są właściwe dzieciom w tym wieku, na jakim etapie rozwoju się znajdują. Charakterystyczne dla czterolatka jest częste zadawanie pytań. Dziecko zaczyna się interesować wszelkimi aspektami otaczającego je świata, których nie rozumie. Ponadto, pociecha może mieć trudności z odróżnianiem rzeczywistości od fantazji i wiele dzieci w tym wieku kreuje swojego wymyślonego przyjaciela.

Gry dla czterolatka: jak rozwija się dziecko w tym wieku

Dynamiczny czterolatek, któremu buzia się nie zamyka i który potrafi przez pół dnia zadawać tylko i wyłącznie pytania, to kolejna próba cierpliwości dla rodziców. Nawet jeśli sami jesteście wulkanami energii, to bieganie za dzieckiem i jednoczesne zaspokajanie jego ciekawości świata może okazać się ponad wasze siły. Poza tym, wyobraźnia pociechy nadal jest bardzo żywa, a co za tym idzie, dziecko ma trudności z odróżnianiem fantazji od rzeczywistości. Czterolatek poza tym, że zna już zazwyczaj około 2 tysięcy słów, odróżnia litery od innych narysowanych kształtów, często też potrafi policzyć do 10 oraz układać przedmioty według wielkości, koloru, kształtu. Dziecko również chętnie maluje i tworzy – wykleja, wycina, lepi z plasteliny oraz uwielbia budować z klocków rozmaite konstrukcje.

Gry dla czterolatka: jak wspierać rozwój dziecka w tym wieku?

Pociecha w wieku czterech lat zaczyna bardzo intensywnie odczuwać wszystkie emocje. Jest to zarówno duma, radość, szczęśćie, ale też wstyd czy rozczarowanie. Warto więc zacząć uczyć dziecko, jak radzić sobię ze wszystkimi uderzającymi nas uczuciami. Poza tym wyobraźnia nadal jest bardzo żywa, a pociecha ma trudności z odróżnianiem fantazji od rzeczywistości. Konfabulowanie w tym wieku jest normalne, wiąże się z niesamowitą wyobraźnią pociechy, a także z coraz lepszą umiejętnością mowy.

Gry dla czterolatka: jakie gry edukacyjne mu kupić?

Z uwagi na to, że czterolatek potrafi już odróżniać kształy, kolory oraz wielkości warto zainwetstować w wszelkiego rodzaju gry, które usprawniają tę umiejętność. Dobrym rozwiązaniem będą również tzw. "pamięciówki", czyli zabawy wspomagające zapamiętywanie oraz logiczne myślenie. Kształtowanie wyobraźni i inteligenicji dziecka jest bardzo ważne już od najmłodszych lat.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza