GRY PLANSZOWE wracają do łask? Warszawiacy oszaleli na ich punkcie [FILM]

2014-05-19 13:59

Popularne i zdradzone pod koniec XX wieku z grami komputerowymi dziś znów wracają do łask. Gry planszowe ponownie docenili dorośli i dzieci, coraz chętniej wybierając tę rozrywkę jako sposób na spędzenie wolnego czasu. Gry cieszą się już taką popularnością, że w dużych miastach organizowane są turnieje.

Gry planszowe
Autor: thinkstockphotos.com Gry planszowe wspaniale rozwijają zdolność logicznego myślenia.

Wszyscy sądzili, że gry planszowe przegrały rywalizację z nowoczesnymi multimedialnymi programami. Jak się okazuje, może być całkiem odwrotnie. Planszówki cieszą się ostatnio coraz większą popularnością, grają w nie już całe rodziny z dziećmi. Są idealnym sposobem na wspólne spędzenie wolnego czasu, integrują bliskich i mają same zalety!

Gry planszowe znakomicie wpływają na rozwój dziecka. Angażują umysł, poprawiają umiejętność logicznego myślenia, kształtują zdolność obserwacji i wyciągania wniosków. Rozwijają również wyobraźnię, kreatywność, spostrzegawczość.

Świetnym wyborem są również dydaktyczne i edukacyjne gry. Utrwalają one zdobytą wiedzę, uczą dziecko nowych rzeczy oraz motywują do zdobywania informacji. Mają same zalety, a dzieci, które grają w nie z rodzicami, szybko przyswajają wiedzę i nie mają problemów z nauką. Co więcej, są bardziej ciekawe świata.

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza