Jakie BAJKI oglądają teraz DZIECI? Które są MODNE? [FILM]

2014-06-02 15:19

W czasach, w których z każdej strony atakują nas animacje komputerowe, dzieci coraz chętniej oglądają bajki wzorowane na tych sprzed kilkudziesięciu lat. Trend ten dostrzegli również producenci, którzy zaczęli tworzyć właśnie takie produkty. Jakie bajki są teraz modne?

Bajki dla dzieci
Autor: x-news Coraz chętniej dzieci oglądają rodzime bajki, odrzucając amerykańskie i japońskie pozycje.

Minęły już czasy, w których dzieci najchętniej oglądały amerykańskie czy japońskie bajki. Coraz częściej sięgają po rodzime produkcje, w których bohaterowie są bardziej przyjaźni, a kontekst - zrozumiały.

Czytaj także: Jakie programy dla DZIECI proponuje telewizja FOKUS?

Modną bajką dla dzieci obecnie jest "Parauszek", serial zrealizowany w technice poklatkowej animacji lalkowej, nawiązujący do bajek Wojciecha Próchniewicza. - Wszyscy rodzice, którzy pamiętają "Misia Uszatka", oglądają ten serial razem z dziećmi - mówi dyrektor kanałów dziecięcych NC+ Marta Szwakopf. - Liczymy, że powstaną kolejne sezony, choć to przedsięwzięcie bardzo kosztowne i długotrwałe - dodaje.

A inne modne bajki dla dzieci? Sprawdźcie, czy je znacie, oglądając FILM!

Dzień Dobry TVN/x-news
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza