„Jesteśmy wyjątkowi” – wyjątkowe bajki

2013-10-11 17:47

„Jesteśmy wyjątkowi” to zbiór pięknie napisanych, pełnych ciepła bajek dla dzieci i dla dorosłych. W książce znajdziemy wskazówki, jak się zachować, kiedy spotykamy na swojej drodze osobę niepełnosprawną czy chorą. „Jesteśmy wyjątkowi” to szczególna książka, którą warto by przeczytali również dorośli.

jestesmy wyjatkowi wyjatkowe bajki dla wyjatkowych czytelnikow czyli dla nas wszystkich
Autor: _materialy_prasowe

W zbiorze opowiadań „Jesteśmy wyjątkowi” znajdziemy wskazówki, jak się zachować, kiedy spotykamy na swojej drodze osobę niepełnosprawną, chorą, inną... Nie zawsze przecież chodzi o to, by pomagać, często dla tej osoby ważniejsze jest, by nie czuła się źle w naszym towarzystwie, nie była skrępowana.

Książka nie wyjaśnia dolegliwości od strony medycznej, lecz pomaga dorosłym w znalezieniu prostych słów, gdy rozmawiają z dzieckiem na przykład o epilepsji, zespole Downa, jąkaniu, zaburzeniu rozpoznawania emocji, nadpobudliwości, moczeniu nocnym, niepełnosprawności czy cukrzycy.
Adresatami opowiadań zawartych w zbiorze "Jesteśmy wyjątkowi" są więc zarówno dzieci, jak i rodzice, wychowawcy i nauczyciele.

W książce znajdziemy m.in. takie opowiadania:  Króliczek Tytus i skaczące słowa (pomoże zrozumieć jąkanie), Kiedy ciemność spotkała się ze światłem (pomoże zrozumieć niewidomych), Filip i duszek emocji (pomoże w rozpoznawaniu emocji), Żółwik (pomoże zrozumieć osoby z zespołem Downa), Fabryka cukru (pomoże zrozumieć cukrzyków), Myszka z sześcioma nogami (pomoże zrozumieć niepełnosprawnych) i Rodzina Alfabet (pomoże zrozumieć nadpobudliwość).

Książkę wydało Wydawnictwo Espe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza