Tych zabawek NIE KUPUJ na DZIEŃ DZIECKA [5 ZŁYCH PREZENTÓW]

2015-05-07 15:00

Są takie zabawki, których wręczenie może przynieść dziecku więcej szkody niż pożytku. Zanim kupicie prezent na Dzień Dziecka, zobaczcie, czego powinniście unikać! Po większość propozycji zapewne byście nie sięgnęli, ale dziadkowie czy rodzina już mogą to zrobić. Przeczytajcie i przekażcie im tę wiedzę, a unikniecie problemów.

Karaoke
Autor: Thinkstock|thinkstockphotos.com

Spis treści

  1. 1.  Kuchenka, odkurzacz, mop...
  2. 2. Zestaw do karaoke
  3. 3. Zwierzę
  4. 4. Brutalna gra
  5. 5. Lalka pole dance albo reborn

Na rynku jest taka masa zabawek, że łatwo się w nich pogubić. Nie wszystkie zabawki są mądre i ładne, niektóre mogą dziecko jedynie przestraszyć albo mu zaszkodzić. Zobaczcie, które zabawki są złe i których lepiej unikać!

1.  Kuchenka, odkurzacz, mop...

W supermarketach jest pełno takich zabawek. Różowe kuchenki, odkurzacze, żelazka, mopy to złe zabawki dla dzieci. O ile dziewczynki chętnie bawią się w gotowanie i kuchenka sama w sobie nie będzie złym prezentem, to np. kuchenka sprzedawcy McDonald's już nie jest najlepszym wyborem. Może tylko oswoić dziecko z fast foodami i przyzwyczaić do myśli, że frytki i hamburgery są dobre.

Równie złymi zabawkami dla dzieci, są odkurzacze czy mopy, które od małego uczą dziewczynki, że ich zadaniem jest sprzątanie. Dlaczego nie kupujemy odkurzaczy chłopcom?

>>Przeczytaj również, jak ciekawie spędzić Dzień Dziecka. Zapoznaj się z naszymi 7 propozycjami!>>

2. Zestaw do karaoke

Jeśli rodzice dziecka mają duży dom, zestaw do karaoke może być niezłym prezentem. Inaczej będzie w sytuacji, kiedy mieszkają w bloku albo w kawalerce. Karaoke wtedy będzie kłopotliwe nie tylko dla rodziców, ale również dla sąsiadów. W takiej sytuacji to zły prezent dla dziecka, mimo że jemu samemu sprawi przyjemność.

3. Zwierzę

Taki prezent wywoła przerażenie na twarzy każdego rodzica. Może rybki czy żółwia łatwiej jest zaakceptować, ale pies, kot, królik czy świnka morska wprawią rodziców w konsternację. Przed zakupieniem takiego prezentu warto się najpierw skonsultować z rodzicami i zapytać, czy planowali dziecku kupno pupila. Jeśli chcieli sami kupić zwierzę, wyręczenie ich w tym może być dobrym rozwiązaniem dla wszystkich. Jeśli natomiast nie lubią zwierząt albo gorzej - są na nie uczuleni, możecie spowodować wiele problemów. I właśnie dlatego zwierzę to zły prezent dla dziecka.

4. Brutalna gra

Kupowanie 4- czy 8-latkowi brutalnej gry komputerowej nie jest dobrym pomysłem. Nigdy, nawet jeśli chcemy kupić najpopularniejszą grę, w którą grają miliony ludzi na całym świecie. Walki smoków, strzelaniny, wojny - takie zabawki mogą spowodować wiele szkód. Dziecko nie tylko może dostać koszmarów sennych czy popaść w jakieś stany lękowe, ale również zacząć przyzwyczajać się do brutalności. A to może w przyszłości mieć fatalne skutki. Brutalna gra jest więc złym prezentem dla dziecka, niezależnie od tego, w jakim ono jest wieku.

>>Poznaj również 5 propozycji prezentów na Dzień Dziecka za 20 zł!>>

5. Lalka pole dance albo reborn

Niestety, to nie żart. Na rynku można kupić lalki, które... tańczą na rurze. Nie trzeba chyba tłumaczyć skutków zakupu takiego prezentu, to po prostu fatalny pomysł. Podobnie jest z lalkami reborn, które wyglądają jak żywe dzieci. Takie lalki nawet w dorosłych wzbudzają lęk, więc jak mają na nie zareagować dzieci? I jedna, i druga lalka będzie bardzo złym prezentem dla dziecka.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza