TOP 5 filmów dla dzieci. Pamiętasz je? Sprawdź, jakie filmy włączać dzieciom

2015-09-04 13:26

W zalewie kiczu i wszechobecnej reklamy wybranie dla dziecka wartościowego filmu nie jest wcale łatwe. Chodzi nie tylko o to, by dziecko dobrze się bawiło, ale by również wyniosło z seansu ważne dla jego rozwoju przesłanie. Oto pięć wartościowych filmów dla dzieci, które pomogą młodemu widzowi zrozumieć czym są przyjaźń, miłość i oddanie.

Filmy dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Wybierając filmy dla dzieci, warto postawić na produkcje klasyczne, które są uniwersalne.

Spis treści

  1. Czytaj także: >> Seriale dla najmłodszych: które warto pokazywać dzieciom? >>
  2. Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „W głowie się nie mieści” (2015)
  3. Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „E.T” (1982)
  4. Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa” (1983)
  5. Czytaj także: >> Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>
  6. Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Król Lew” (1994)
  7. Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Odlot” (2009)

Do filmów oglądanych w dzieciństwie pozostaje sentyment na całe życie. Z nostalgią i uśmiechem na twarzy wspominamy ulubione postaci i historie, a gdy po latach ponownie obejrzymy dany film, przez chwilę znów czujemy się, jak gdybyśmy mieli kilka lat.

Ale nie tylko z tego powodu warto włączać swojemu dziecku mądre i ciepłe produkcje. Filmy dla dzieci przede wszystkim są źródłem wiedzy o relacjach społecznych. To właśnie z bajek i filmów dzieci najczęściej uczą się prawd moralnych. Zaczynają odróżniać dobro od zła, uczą się tolerancji, pomagania słabszym, szanowania przyrody. Bajki i filmy dla dzieci przygotowują je także do trudnych sytuacji w życiu, takich jak strtata bliskiej osoby, zmiana miejsca zamieszkania, wejście w nowe środowisko. Warto więc wybierać mądre filmy, nieprzeładowane efektami specjalnymi i przemocą, ale zawierające edukacyjny przekaz. Sprawdź pięć wartościowych filmów dla dzieci, które warto obejrzeć całą rodziną.

Czytaj także: >> Seriale dla najmłodszych: które warto pokazywać dzieciom? >>

Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „W głowie się nie mieści” (2015)

Radość, Strach, Gniew, Odraza i Smutek – to emocje, które towarzyszą każdemu człowiekowi. W życiu Riley zmieniają się niczym w kalejdoskopie. Zwłaszcza po przeprowadzce do innego miasta. Nowa szkoła, nowe koleżanki - dziewczynce nie jest łatwo się odnaleźć. „W głowie się nie mieści” to animacja wytwórni Pixar, znanej z takich kultowych produkcji jak „Toy Story” czy „Potwory i Spółka”. Film wspaniale tłumaczy czym są emocje, jak sobie z nimi radzić. Pokazuje,  że nie istnieją złe uczucia.

Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „E.T” (1982)

“E.T” to film legenda. Choć jego premiera miała miejsce w 1982 r., produkcja Stevena Spielberga to nadal obowiązkowa pozycja na liście filmów, które trzeba obejrzeć. E.T. to pozostawiony przez przypadek na Ziemi sympatyczny kosmita. Zaprzyjaźnia się z nim mały Elliot. Chłopiec pomoże przybyszowi z obcej planety wrócić do domu. Chyba każdy wzruszał się, słysząc słynną frazę: „ET go home”, wypowiedzianą przez kosmitę w niezbyt gramatyczny sposób.

Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Akademia Pana Kleksa” (1983)

Adaptacja filmowa książki Jana Brzechwy z Piotrem Fronczewskim w roli profesora Ambrożego Kleksa bawiła wiele pokoleń. Film, podobnie jak i powieść, nie stracił na aktualności. Młody widz zobaczy jak ważna w życiu jest przyjaźń. Doceni czym jest wierność. Wreszcie nauczy się wspaniałych piosenek o Kaczce Dziwaczce, Wyspach Bergamutach czy dzikim dziku.

Czytaj także: >> Jakie książki rodzice najchętniej kupują swoim dzieciom? [WYWIAD] >>

Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Król Lew” (1994)

Ręka w górę, kto nie płakał podczas oglądania filmu „Król Lew”. Animacja o młodym lwie wzruszała wszystkich, którzy poznali jego historię. Dręczony wyrzutami sumienia Simba próbuje poradzić sobie po stracie ojca. Na szczęście młodzian spotka Timona i Pumbę. Pomogą mu odważnie stawić czoła opętanemu przez ambicję Skazie.

Pięć wartościowych filmów dla dzieci: „Odlot” (2009)

„Odlot” to piękna historia o staruszku, który zamienia swój dom w statek powietrzny, by odlecieć w miejsce, które ukochał wspólnie ze zmarłą żoną. Nieoczekiwanie w podróż wyrusza z nim pasażer na gapę. Jest nim ośmioletni skaut. „Odlot” to film o miłości, poświęceniu i walce z przeciwnościami. To kolejny obraz sławiący siłę przyjaźni. Tę niezwykle wzruszającą historię można oglądać wiele razy. Jest uniwersalna i nie starzeje się.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza