Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka – przykłady prezentów

2015-05-25 14:42

Zastanawiasz się, jaką zabawkę na Dzień Dziecka kupić niemowlakowi? Jeśli należysz do tych osób, które stają bezradne w sklepie z zabawkami i zupełnie nie wiedzą, co wybrać, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Podsuwamy dwa pomysły na prezenty dla niemowlaka z okazji Dnia Dziecka.

Spis treści

  1. Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - karuzela
  2. Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - spirala na wózek

Na początek należy zdać sobie sprawę z bardzo istotnej kwestii. Malutkie dziecko spędza większość czasu na leżąco, a ruchy rączek i nóżek są jeszcze dosyć nieskładne, wręcz nieporadne. Tak więc jeśli rodzic marzy, by od razu kupić jakieś lalki czy samochodziki, plany te należy odłożyć na nie tak znów odległą – bo czas biegnie nieubłaganie – ale jednak przyszłość. Jaką zatem zabawkę warto kupić niemowlęciu z okazji Dnia Dziecka?

Dobrze wiedzieć

Tu kupisz zabawki dla dzieci w wieku do 3. miesiąca życia:https://bawibobas.plwww.bemamababy.plwww.dadum.plhttps://dladzieciaczka.plwww.edukraina.plwww.mall.plwww.mamagama.plwww.maxzabawki.plwww.miluch.plwww.smyk.comwww.tufirufi.plwww.zabawkowicz.pl

>> Zabawy na Dzień Dziecka: jakie atrakcje przygotować dziecku w jego święto? >>

Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - karuzela

Wybierając zabawkę dla dziecka, warto zatem pomyśleć głównie o tym, co można powiesić przy łóżeczku, bo wzrok malucha jest najczęściej skierowany ku górze. Dobrym pomysłem będzie np. karuzela. Powieszona nad łóżeczkiem(może być zamocowana na jego poręczy) powinna być zaopatrzona w różnego rodzaju atrakcje – zwierzątka, lusterka, rozmaite kolorowe przedmioty powodujące zaciekawienie. Ważny element stanowi pozytywka. Dobrze jest znaleźć produkt z kilkoma różnymi melodyjkami, a przed zakupem sprawdzić, czy nie są za głośne, by nie denerwowały dziecka. Taka karuzela wpłynie na rozwój słuchu, ale także wzroku malucha – dwumiesięczne niemowlę wodzi wzrokiem za przedmiotami. Koszty zakupu takiej zabawki są różne – w zależności od wielkości i różnego rodzaju dodatków. Wpływ na wysokość rachunku ma również marka, choć niekiedy w tym wypadku warto zapłacić nieco więcej, by zabawka przetrwała również dla następnego potomka. Ceny zaczynają się od około 50 złotych, ale bogatsze wersje kosztują nawet i 300 zł. Pozytywki można także kupić osobno. Mogą one przedstawiać np. bohaterów bajek, które prawdopodobnie za kilkanaście miesięcy maluch będzie oglądał. Z drugiej strony nie mamy stuprocentowej pewności, że maluchowi dany dźwięk przypadnie do gustu lub nie zacznie po pewnym czasie denerwować rodzica, co w przypadku zmęczonych mam nie pozostaje bez znaczenia.

Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - spirala na wózek

Na wózki czy nosidełka można zamontować różnego rodzaju spirale i zawieszki z wiszącymi zwierzątkami, kwiatkami, warzywami itp., wykonane z materiału interesującego pod względem dotyku. To ważne, bo małe rączki z dnia na dzień są coraz bardziej sprawne, a maluch chętnie doświadcza nowych zmysłowych wrażeń. Niektóre produkty mają elementy dźwiękowe (piszczki), ważny jest też dobór pod względem kolorów, które powinny być żywe i wyraziste (czerwony, granatowy, zielony, biały...). Cena zawieszek i spiral waha się odkilkudziesięciu do nawet 150 złotych.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza