Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka – przykłady prezentów

2015-05-25 14:42

Zastanawiasz się, jaką zabawkę na Dzień Dziecka kupić niemowlakowi? Jeśli należysz do tych osób, które stają bezradne w sklepie z zabawkami i zupełnie nie wiedzą, co wybrać, zapoznaj się z naszymi propozycjami. Podsuwamy dwa pomysły na prezenty dla niemowlaka z okazji Dnia Dziecka.

zabawka na dzien dziecka dla niemowlaka przyklady prezentow
Autor: _archiwum-murator|Wydawnictwo Murator

Spis treści

  1. Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - karuzela
  2. Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - spirala na wózek

Na początek należy zdać sobie sprawę z bardzo istotnej kwestii. Malutkie dziecko spędza większość czasu na leżąco, a ruchy rączek i nóżek są jeszcze dosyć nieskładne, wręcz nieporadne. Tak więc jeśli rodzic marzy, by od razu kupić jakieś lalki czy samochodziki, plany te należy odłożyć na nie tak znów odległą – bo czas biegnie nieubłaganie – ale jednak przyszłość. Jaką zatem zabawkę warto kupić niemowlęciu z okazji Dnia Dziecka?

Dobrze wiedzieć

Tu kupisz zabawki dla dzieci w wieku do 3. miesiąca życia:https://bawibobas.plwww.bemamababy.plwww.dadum.plhttps://dladzieciaczka.plwww.edukraina.plwww.mall.plwww.mamagama.plwww.maxzabawki.plwww.miluch.plwww.smyk.comwww.tufirufi.plwww.zabawkowicz.pl

>> Zabawy na Dzień Dziecka: jakie atrakcje przygotować dziecku w jego święto? >>

Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - karuzela

Wybierając zabawkę dla dziecka, warto zatem pomyśleć głównie o tym, co można powiesić przy łóżeczku, bo wzrok malucha jest najczęściej skierowany ku górze. Dobrym pomysłem będzie np. karuzela. Powieszona nad łóżeczkiem(może być zamocowana na jego poręczy) powinna być zaopatrzona w różnego rodzaju atrakcje – zwierzątka, lusterka, rozmaite kolorowe przedmioty powodujące zaciekawienie. Ważny element stanowi pozytywka. Dobrze jest znaleźć produkt z kilkoma różnymi melodyjkami, a przed zakupem sprawdzić, czy nie są za głośne, by nie denerwowały dziecka. Taka karuzela wpłynie na rozwój słuchu, ale także wzroku malucha – dwumiesięczne niemowlę wodzi wzrokiem za przedmiotami. Koszty zakupu takiej zabawki są różne – w zależności od wielkości i różnego rodzaju dodatków. Wpływ na wysokość rachunku ma również marka, choć niekiedy w tym wypadku warto zapłacić nieco więcej, by zabawka przetrwała również dla następnego potomka. Ceny zaczynają się od około 50 złotych, ale bogatsze wersje kosztują nawet i 300 zł. Pozytywki można także kupić osobno. Mogą one przedstawiać np. bohaterów bajek, które prawdopodobnie za kilkanaście miesięcy maluch będzie oglądał. Z drugiej strony nie mamy stuprocentowej pewności, że maluchowi dany dźwięk przypadnie do gustu lub nie zacznie po pewnym czasie denerwować rodzica, co w przypadku zmęczonych mam nie pozostaje bez znaczenia.

Zabawka na Dzień Dziecka dla niemowlaka - spirala na wózek

Na wózki czy nosidełka można zamontować różnego rodzaju spirale i zawieszki z wiszącymi zwierzątkami, kwiatkami, warzywami itp., wykonane z materiału interesującego pod względem dotyku. To ważne, bo małe rączki z dnia na dzień są coraz bardziej sprawne, a maluch chętnie doświadcza nowych zmysłowych wrażeń. Niektóre produkty mają elementy dźwiękowe (piszczki), ważny jest też dobór pod względem kolorów, które powinny być żywe i wyraziste (czerwony, granatowy, zielony, biały...). Cena zawieszek i spiral waha się odkilkudziesięciu do nawet 150 złotych.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza