Zabawki edukacyjne do 50 zł: jakie wybrać na Dzień Dziecka?[GALERIA]

2015-05-18 17:57

Zabawki edukacyjne to coraz częściej wybierane przez rodziców prezenty dla dzieci. Nic dziwnego, że cieszą się takim powodzeniem, skoro łączą w sobie przyjemne z pożytecznym: naukę i zabawę. Poniżej przedstawiamy nasze propozycje prezentów na Dzień Dziecka wybranych właśnie spośród zabawek edukacyjnych. Wszystkie w cenie do 50 zł.

Spis treści

  1. Zabawki edukacyjne: propozycje dla niemowląt
  2. Zabawki edukacyjne: propozycje dla kilkulatków

Jeśli chcesz zadowolić i siebie, i dziecko, podaruj mu z okazji Dnia Dziecka zabawki edukacyjne. Dzięki temu nie tylko wspomożesz rozwój dziecka, ale także zapewnisz mu niemałą rozrywkę. Zapoznaj się z naszymi radami, jakie zabawki edukacyjne warto kupić dziecku i odwiedź naszą galerię, gdzie prezentujemy produkty idealne jako prezent na Dzień Dziecka, których koszt nie przekracza 50 zł.

Zabawki edukacyjne: propozycje dla niemowląt

Rodzice często wybierają dla swoich dzieci sortery. To zdecydowanie słuszny wybór, ponieważ pomagają najmłodszym poznać kształty, barwy. Na czym polega ich działanie? To produkty w kształcie prostokąta lub kuli, najczęściej bardzo kolorowe. Mają wydrążone otwory, a zadaniem dziecka jest dopasować do nich klocki. Kształt otworu lub kolor otaczającej go powierzchni musi pasować do kształtu klocka. Dzięki tego typu zabawkom edukacyjnym dzieci nie tylko szybko uczą się rozpoznawać kolory i kształty, ale również rozwijają swoją motorykę.

Dobrym pomysłem jest także sprezentowanie niemowlęciu na Dzień Dziecka maskotki edukacyjnej. Na rynku dostępnych jest ich mnóstwo: w kształcie misiów, piesków, pszczółek, żółwików i całej masy innych zwierzątek. Większość z nich ma pozaznaczane części ciała - naduszenie na konkretną z nich powoduje wydanie przez nią dźwięku, który informuje, czego właśnie się dotknęło: "rączka", "nóżka", "nosek" itp. Niektóre z tych zabawek edukacyjnych są też jednocześnie grzechotkami lub emitują kołysanki.

To nie wszystko: zabawek edukacyjnych dla niemowląt jest znacznie więcej: interaktywne smartfony, rozwijające przede wszystkim zmysł wzroku, słuchu i dotyku u dziecka, np. zabawki, które same uciekają przed dzieckiem (wydając przy tym przeróżne dźwięki i mieniąc się różnymi kolorami), a ono musi je złapać, maty edukacyjne z mnóstwem angażujących dziecko atrakcji.

>>Przeczytaj również, jak zabawki interaktywne wpływają na rozwój zdolności poznawczych dziecka>>

Zabawki edukacyjne: propozycje dla kilkulatków

Zabawki edukacyjne są dostosowane do różnych przedziałów wiekowych, więc można kupić i takie, które przeznaczono dla kilkuletnich dzieci. Dla dzieci od 2 do 7 lat produkuje się mnóstwo różnego rodzaju klocków. Często wykonane są z miękkich i giętkich materiałów, by zapewnić dziecku bezpieczną zabawę. Można z nich budować mniejsze lub większe wieże, ale również pojazdy, domy, sklepy. Dostępne są również pierwsze zestawy plastyczne i puzzle dla dzieci. Najmłodsi mogą uczyć się kolorować i rysować. Specjalnie wykonane piłki sensoryczne mają różną fakturę i uginają się pod naciskiem. Dziecko może nimi rzucać, kulać, a nawet je gryźć, działają więc na różne jego zmysły.

Osobną kategorię stanowią laptopy edukacyjne. Niemowlę uwielbia telefony komórkowe, ponieważ ma ochotę je gryźć i dotykać. Ta miłość do techniki nie przechodzi najmłodszym tak szybko. Kilkulatkowie również chętnie stają się właścicielami komórek, komputerów, przypominających te dla dorosłych. Dzięki takiej zabawce dziecko uczy się czytać, pisać - poznaje cyfry i alfabet, dowiaduje się, jakie zwierzęta żyją na świecie i może zacząć naukę angielskiego.

>>Dowiedz się również, jak poprzez zabawę wspierać pamięć dziecka>>

Bez wątpienia jest więc w czym wybierać. Zapraszamy do zapoznania się z naszą galerią, w której przedstawiamy propozycje 10 zabawek edukacyjnych dla najmłodszych, które można sprezentować na Dzień Dziecka. Znajdują się w niej produkty dla dzieci w różnym wieku, a wartość każdego z nich nie przekracza 50 zł.

>>Podyskutuj również z innymi mamami na forum Mjakmama24.pl, by dowiedzieć się, jakie zabawki kupują swoim dzieciom i wymienić się doświadczeniami>>

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza