Zabawy z dzieckiem: Figury rozwijają wyobraźnię dziecka

2008-06-25 17:11

Zabawa w Figury zachęca dziecko do twórczego myślenia, pobudza wyobraźnię i może przynieść wiele radości nie tylko najmłodszym, ale i starszym dzieciom. Gdy dziecko bawi się w Figury, nie tylko uczy się kreatywnego myślenia, ale również rozwija się ruchowo.

Figury
Autor: photos.com

Jeśli szukasz zabawy z dzieckiem, która będzie miała wszechstronny wpływ na jego rozwój, to dobrze trafiłaś. Figury są jedną z ulubionych zabaw dzieci.

Na czym polega zabawa z dzieckiem w Figury?

Na podłodze pokazujemy na przemian – raz my, raz dziecko – różne figury. Mogą być dziwne, niczego nie przedstawiać. Chodzi o to, by zachęcać dziecko do ruchu, twórczego myślenia.

Dalszym etapem może być próba nazywania tych figur, lub inna wersja – podawanie nazwy np. zwierzęcia, które dziecko ma pokazać.

Zabawa jest bardzo twórcza i angażuje dzieci w różnym wieku. Bardzo szybko dzieci zaczynają się w nią bawić już bez nas, dorosłych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza