Zestawy kreatywne dla dziewczynek - zabawki DYI

2021-07-19 10:31

Zabawki kreatywne cieszą się ogromną popularnością wśród dzieci kilkuletnich i starszych. Zestawy kreatywne dla dziewczynek to m.in. zestawy do robienia biżuterii, wyszywanki, zestawy do produkcji kosmetyków.

Zestawy kreatywne dla dziewczynek
Autor: Getty images Zestawy kreatywne dla dziewczynek

Zabawki kreatywne możesz kupić już nawet 3-letniemu dziecku. I wcale nie chodzi wyłącznie o ciastolinę czy piasek kinetyczny. Kilkuletnie dzieci ćwiczą sprawności manualne swoich rączek nawlekając koraliki, przyklejając drobne elementy czy mieszając ze sobą składniki o różnej teksturze.

Jakie zestawy kreatywne dla dziewczynek warto kupić? Oto zabawki DYI, które szczególnie polecamy.

Spis treści

  1. Zestawy do robienia biżuterii dla dzieci
  2. Plastyczne zestawy kreatywne
  3. Zestawy do wyszywania
  4. Inne zestawy kreatywne dla dziewczynek

Zabawki DYI to nic innego jak serie "zrób to sam". Chodzi o to, by samo tworzenie określonych produktów sprawiało dziecku frajdę. Większość dziewczynek marzy o własnej biżuterii. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by stworzyć taki komplet, który najbardziej spodoba się młodej damie. 

5 pomysłów na wzmocnienie koncentracji u dziecka

Zestawy do robienia biżuterii dla dzieci

Gotowe zestawy kreatywne zawierają już wszystko, co potrzeba, by stworzyć naszyjnik, bransoletkę, a nawet kolczyki. W pudełkach znajdują się gotowe koraliki, ozdoby, sznureczki lub gumki. Czym kierować się podczas zakupu? Oczywiście ilością elementów (im więcej, tym lepsza zabawa i efekty pracy), a także materiałami, z których wykonane są półprodukty.

Na rynku znajdziesz zarówno plastikowe, jak i drewniane czy metalowe. Dla starszych dziewczynek (powyżej 8. roku życia) możesz wybrać także zestaw złożony z muliny i obręczy wraz z instrukcją, jak wyplatać małe dzieła sztuki. 

Kupując zestaw koralików do tworzenia bizuterii zwróć uwagę także na wiek, dla jakiego dedykowana jest zabawka DYI. Dzięki temu masz pewność, że dziecko nie zniechęci się tylko dlatego, że elementy okażą się zbyt małe.

Kreatywne zestawy do tworzenia biżuterii wymagają dłuższych chwil skupienia uwagi, zatem jest to doskonały sposób na nudę. Zrobione bransoletki czy naszyjniki świetnie sprawdzą się na prezent dla przyjaciółki z przedszkola lub ze szkolnej ławki.

Plastyczne zestawy kreatywne

Dziewczynka, która lubi malować, rysować, wyklejać, ucieszy się z zestawu, który pomoże rozwijać jej pasje. Wybór artystycznych zestawów DYI jest ogromny - od szablonów i produktów do malowania dla młodszych dzieci, po bardziej skomplikowane wyklejanki i naprasowywanki.

Zestawy do wyszywania

Dzieciom, które chciałyby własnoręcznie uszyć poduszkę czy torebkę i samodzielnie ją ozdobić, spodobają się gotowe zestawy do szycia. Zabawki DYI ćwiczą wyobraźnię, kreatywność i pomysłowość, a także kształtują koordynację ręka-oko.

Choć igły w zestawach są plastikowe i bezpieczne dla dzieci, raczej przeznaczone dla starszaków, najczęściej od 8. roku życia.

Inne zestawy kreatywne dla dziewczynek

Być może nie wiesz, ale z zestawem kreatywnym dziecko może samodzielnie (lub z pomocą rodzica) stworzyć własne mydełka i sole do kąpieli, perfumy, a nawet krem.

Oczywiście wiele "kreatywnych" zestawów dla dziewczynek to nic innego jak komplety lakierów do paznokci czy cieni do powiek. My zdecydowanie polecamy takie, które rozwijają zainteresowania dzieci, a nie tylko pozwalają naśladować dorosłe kobiety (np. przy tworzeniu makijażu.

Młodsze dzieci mogą wyczarować własne magnesy na lodówkę, naprasowywanki na ubrania, tatuaże, ozdoby do włosów.

Zobacz także: Prezenty dla dzieci - co na prezent dla dziewczynki i dla chłopca?

Zabawki DYI możesz zrobić też samodzielnie z materiałów dostępnych w domu: