Chciała sprzedać wózek. Straciła 10 tysięcy złotych

2023-12-03 14:12

Mieszkanka Suwałk stała się ofiarą wyrafinowanego oszustwa internetowego, tracąc niemal 10 tysięcy złotych podczas sprzedaży wózka dziecięcego. Wykorzystując jej ufność, oszuści skłonili ją do wykonania szeregu operacji bankowych, które doprowadziły do straty znacznej sumy pieniędzy.

Chciała sprzedać wózek. Straciła 10 tysięcy złotych
Autor: Getty Image Chciała sprzedać wózek. Straciła 10 tysięcy złotych

Ponownie mamy do czynienia z oszustwem internetowym na platformie aukcyjnej. Ofiarą, w tym przypadku, stała się 43-letnia kobieta, która miała nadzieję sprzedać wózek dziecięcy. Po kliknięciu linku, który otrzymała od osoby podającej się za zainteresowaną kupującą, zamiast oczekiwanej wpłaty, kobieta utraciła z konta niemal 10 tysięcy złotych.

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Najnowsze oszustwa internetowe

W Suwałkach doszło do kolejnego alarmującego przypadku oszustwa internetowego. Tym razem jego ofiarą padła 43-letnia kobieta. Próbując sprzedać wózek dziecięcy przez popularny portal aukcyjny, kobieta nieświadomie wpadła w pułapkę zastawioną przez cyberprzestępców.

Proces oszustwa rozpoczął się, gdy kobieta otrzymała wiadomość od osoby podającej się za zainteresowaną kupnem wózka. Oszust poprosił o dopełnienie formalności płatności i przesłał link, który miał prowadzić do bezpiecznej transakcji. Niestety, link ten był częścią oszukańczego mechanizmu. Po kliknięciu w niego i zalogowaniu się na swoje konto bankowe, suwalczanka nieświadomie udostępniła oszustom dostęp do swoich środków. W krótkim czasie z jej konta zniknęła suma bliska 10 tysiącom złotych.

Jak uniknąć oszustw w internecie?

Ten przypadek stanowi kolejne przypomnienie o ryzykach związanych z transakcjami internetowymi. Aby uniknąć podobnych sytuacji, warto pamiętać o kilku zasadach:

  • Nie otwieraj nieznanych linków i nie loguj się na swoje konta bankowe przez niezweryfikowane strony.
  • Zwracaj uwagę na szczegóły transakcji, w tym kwoty i odbiorców płatności.
  • Stosuj się do zaleceń bezpieczeństwa swojego banku, szczególnie przy korzystaniu z portali aukcyjnych.
  • Ograniczaj zaufanie do nieznanych kontrahentów i unikaj bezpośrednich transakcji poza portalami aukcyjnymi.
  • Bądź czujny na fałszywe strony i błędy językowe, które mogą sygnalizować próbę oszustwa.
  • Nie udostępniaj swoich danych kart i kodów bezpieczeństwa osobom trzecim.

Ten przypadek stanowi ostrzeżenie dla wszystkich korzystających z internetowych platform sprzedażowych. Ważne jest, aby być świadomym zagrożeń i stosować się do zasad bezpiecznego korzystania z internetu, aby uniknąć podobnych niefortunnych zdarzeń.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza