Kto zastąpi ministra Czarnka? "To wdrożenie planu na zbiorowe samobójstwo"

2023-11-28 10:14

Kto w przyszłym koalicyjnym rządzie zastąpi ministra edukacji i nauki Przemysława Czarnka? Zapadła decyzja, że będzie to osoba z Koalicji Obywatelskiej, a nie z Lewicy. Pierwsze wybory budzą ogromne kontrowersje. "To wdrożenie planu na zbiorowe samobójstwo" - skomentowała wybór Barbara Nowak.

Barbara Nowacka
Autor: Getty Images/SEBASTIAN WIELECHOWSKI / SUPER EXPRESS / EAST NEWS Nową ministrą edukacji zostanie Barbara Nowacka?

Przemysław Czarnek nie będzie już ministrem edukacji i nauki. Nie wiadomo jeszcze, kto zajmie jego miejsce w nowym rządzie, który ma wspólnie stworzyć opozycja, ale z informacji Wirtualnej Polski wynika, że będzie to osoba z Koalicji Obywatelskiej, a nie z Lewicy, jak pierwotnie zakładano.

Ze wstępnych informacji w mediach wynika, że nową ministrą edukacji i nauki może być Barbara Nowacka, działaczka polityczna, zwolenniczka prawa do aborcji i finansowania in vitro. Ten wybór budzi już pierwsze kontrowersje, zwłaszcza w środowiskach prawicowych.

Szkoła zawiesza lekcje z powodu braku kadry

Wybór nowego ministra edukacji budzi kontrowersje

Idea wyboru Barbary Nowackiej na nową ministrę edukacji rozgrzała środowisko polityczne do czerwoności. "Pomysł zastąpienia ministra ed. PiS, który broni życia ludzkiego, na promotorkę mordowania nienarodzonych KO jest wdrożeniem planu na zbiorowe samobójstwo. Nie rozum, tylko seks bez odpowiedzialności, śmierć w zasięgu ręki dla każdego. Segregacja, śmierć dla niechcianych, chorych" - napisała na platformie X Barbara Nowak.

Ten wpis wywołał ogromną dyskusję w sieci. Internauci są już zmęczeni szerzeniem "mowy nienawiści" przez Barbarę Nowak i nie zamierzają tego ukrywać. "Proces o zniesławienie coraz bliżej. Będzie Pani mogła swoje chore insynuacje w sądzie udowodnić. Zakład, że pójdzie Pani w niepoczytalność?" - skomentował jeden z obserwujących szokujący wpis Barbary Nowak.

"Niewiarygodne, każdym kolejnym wpisem potwierdza pani, że nie ma żadnych granic absurdu, fanatyzmu" - dodał ktoś inny. 

Barbara Nowak straci stanowisko

Barbara Nowak jest małopolską kurator oświaty. Najprawdopodobniej długo nie będzie piastować tego stanowiska, ponieważ straci je w momencie utworzenia nowego rządu.

Kurator zasłynęła wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami w sieci. W ostatnich dniach było głośno o wywiadzie, w którym stwierdziła, że w szwedzkich przedszkolach są specjalne pomieszczenia do masturbacji dzieci. Wypowiedź tę szeroko komentowali Polacy mieszkający w Szwecji, odniosła się do niej również placówka dyplomatyczna.

Czytaj: "Nauczycielka idzie z dzieckiem i go masturbuje". Na słowa kurator Nowak reaguje ambasada