Ojciec zostawił 5-latka w aucie i poszedł do klubu. Chłopiec trafił do domu dziecka

2023-11-15 14:52

Płaczącego chłopca usłyszeli przypadkowi przechodnie. 5-letnie dziecko było zamknięte w samochodzie. Policja ustaliła, że ojciec w tym czasie bawił się w klubie.

Dziecko w samochodzie
Autor: Getti Images Ojciec zostawił 5-latka w aucie i poszedł do klubu. Chłopiec trafił do domu dziecka

Do niewyobrażalnej sytuacji doszło około 2 w nocy w Katowicach. Dwóch mężczyzn zauważyło małego chłopca zamkniętego w samochodzie. Dziecko płakało i było bez opiekunów. Chłopiec nie wiedział, dokąd poszedł jego tata.

Jak podaje uwaga.tvn.pl wezwana na miejsce policja dowiedziała się później, że 50-letni ojciec zostawił 5-letniego syna i wrócił do klubu, do którego ochroniarze nie chcieli wpuścić dziecka.

Zobacz także: Skandal na pogrzebie noworodka pod Lęborkiem. Interweniowała policja

Grzegorz Borys nie żyje. Policja ujawnia szczegóły. "Był tak blisko"

Dziecko trafiło do domu dziecka

Policja dowiedziała się, że chłopiec mieszka z mamą w Rudzie Śląskiej, a weekendy spędza z tatą. Funkcjonariusze wezwali ratowników medycznych i lekarza. Na szczęście stan 5-latka był dobry.

Policjanci przez kilka godzin czekali na ojca chłopca, ale mężczyzna nie wrócił do samochodu w tym czasie. Dziecko musiało trafić do domu dziecka, skąd odebrała go matka.

Wrócił do samochodu i odjechał

Policjanci ustalili, że mężczyzna przyjechał wraz z synem pod jedną z katowickich dyskotek. Ochroniarze nie zgodzili się jednak, aby do środka weszło dziecko. Ojciec odprowadził wówczas chłopca do samochodu, zamknął drzwi i wrócił do klubu.

Nad ranem mężczyzna wrócił do samochodu. Nie zwracając jednak uwagi, że jego syna nie ma już w pojeździe, wsiadł i po prostu odjechał.

Dopiero kilka godzin później zjawił się na komisariacie, odpowiadając na wezwanie policji.

Ojciec chłopca został aresztowany

Ojciec chłopca został aresztowany i usłyszał już zarzut narażenia dziecka na niebezpieczeństwo. Zgodnie z Kodeksem karnym grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

To jednak nie wszystko. Okazało się, że na komisariacie zjawił się pod wpływem alkoholu i narkotyków.

„Badanie wskazało, że miał ponad promil alkoholu w organizmie. Zabezpieczono jego krew do dalszych badań laboratoryjnych” – poinformowała policja.

Mężczyźnie grozi nie tylko kara więzienia, ale również możliwość utraty praw rodzicielskich lub ich ograniczenie. O sprawie został poinformowany sąd rodzinny.

Źródło:

  • uwaga.tvn.pl
  • wprost.pl

Czytaj także: Matka doniosła na swojego syna policji, bo chciała go chronić. Jego tłumaczenie powala

Policja i rodzice szukali Klaudii od kilku dni. Dziewczynka znalazła się w domu 35-latka

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza