Mały "uciekinier" zatrzymany w Iławie. Czterolatek zatrzasnął rodziców i pobiegł do sklepu

2023-01-09 11:01

Tak skończył się spacer małżeństwa i ich 4-letniego syna, którzy w wolny dzień wybrali się do lasu. Samotnego chłopca dostrzegła w sklepie ekspedientka i natychmiast powiadomiła policję. Mały uciekinier cały i zdrowy trafił w ręce roztrzęsionych rodziców.

Chłopiec biegnący po drodze
Autor: Getty images Pobiegł przodem, zatrzasnął bramkę, krzyknął "pa-pa" i tyle go widzieli. Czteroletni uciekinier ukrył się w sklepie

Rodzice z 4-letnim chłopcem wracali ze spaceru po lesie. Trasa wiodła przez ogródki działkowe, dorośli pozwolili więc chłopcu pobiec przodem. W pewnym momencie czterolatek przebiegł przez furtkę, zatrzasnął ją, pomachał rodzicom i uciekł przed siebie. Bramka nie chciała się otworzyć, dlatego dopiero po kilku minutach para wydostała się z działek i zaczęła szukać chłopca. 

Krzyknął pa-pa i dał nogę

O samotnym błąkającym się chłopcu policję  w Iławie powiadomiła ekspedientka, która dostrzegła dziecko przed swoim sklepem. Maluch nie potrafił powiedzieć, gdzie mieszka ani co tu robi, dlatego kobieta wezwała mundurowych. Funkcjonariusze szybko zajęli się chłopcem i wyciągnęli od niego potrzebne dane.

Okazało się, że czterolatek doskonale wiedział, gdzie są jego rodzice. Wyznał, że uciekł im w czasie spaceru. Pobiegł przodem, zatrzasnął bramkę, krzyknął rodzicom "pa-pa" i uciekł - dowiedzieli się policjanci.

Czytaj również: 4-latek uciekł z przedszkola i poszedł na urodzinowe zakupy. Zareagował dopiero ochroniarz

Boisz się, że zgubisz dziecko w tłumie? Mamy z TikToka zdradzają metody, które warto wykorzystać

Uciekł, ale nie wiedział, co dalej

Ponieważ mały uciekinier nie miał określonego celu swojej wędrówki, w końcu zatrzymał się przed sklepem, gdzie znalazła go ekspedientka i przekazała policji. Funkcjonariusze zaprowadzili dziecko pod wskazany przez nie adres.

W drodze natknęli się na jego przerażoną mamę, która wybiegła z mężem inną furtką i od kilku minut szukała syna po okolicy. - Czterolatek cały i zdrowy wrócił do domu - powiedziała stacji TVN24 st. asp. Joanna Kwiatkowska z policji w Iławie. Kwiatkowska.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza