Za te zabawki do piaskownicy dostaniesz odznakę matki roku. Mniej niż 100 zł, czas wolny gratis

2022-03-29 15:44

W ciepłe miesiące dzieci całe dnie spędzają na placach zabaw. Jedną z ich ulubionych atrakcji są piaskownice. Zabawa w piasku pochłania dzieci od pokoleń, bo za każdym razem można wymyślać coś nowego, rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Jakie zabawki do piaskownicy kupić dziecku, by dać mu pomysł na wiele pochłaniających zabaw?

Zabawki do piaskownicy
Autor: Getty Images Te zestawy do piaskownicy pokocha każde dziecko

Zabawki do piaskownicy to od jakiegoś czasu, nie tylko wiaderko, konewka, łopatka, grabki i kilka foremek. Taki zestaw może przydać się dziecku na plaży, gdy mamy ograniczone miejsce na bagaż, a za sprawą dostępności wody, zabawa sama się rozkręca. W piaskownicy zaś, warto mieć dla dziecka coś bardziej kreatywnego. Dzięki temu, nie będziemy słyszeć w kółko „nudzi mi się”, jak to lubią powtarzać maluchy. Co zatem wybrać? Mamy kilka rad i pomysłów na zabawy w piaskownicy.

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Spis treści

  1. Praktyczne zabawki do piaskownicy dla dziecka
  2. Kreatywne zabawy w piaskownicy
  3. Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Praktyczne zabawki do piaskownicy dla dziecka

Nie każdy zestaw do piaskownicy jest praktyczny. Jeśli dziecko korzysta z piaskownicy przy własnym domu, na własnym ogródku, sprawa jest prosta w organizacji. Jeśli zaś trzeba dojść na osiedlowy, czy też miejski plac zabaw, warto zwrócić uwagę na kwestie praktyczne. Dobrze, aby zestaw do piaskownicy dał się łatwo przenieść, najlepiej – przez dziecko. To uczy samodzielności, a rodzicom ułatwi życie. Można wybrać wózki do ciągnięcia, taczki do pchania, zestawy w plecaczku, czy koszyku.

Zobacz także: Pomysły na zabawę na plaży - co można robić z maluchem na plaży?

Kreatywne zabawy w piaskownicy

Dzieci uwielbiają zabawy w piasku, ale w pewnym momencie, i na pewnym etapie ich rozwoju, zwykłe robienie babek, czy kopanie dołków zaczyna się nudzić. Fajnym rozwiązaniem jest wówczas kreatywna zabawa z piaskiem, chociażby w odgrywanie ról. Dzieci wciągną się na wiele godzin w zabawy takie jak:

  • Zabawa w budowniczego – do takich zabaw producenci przygotowali specjalne foremki w kształcie cegieł. Zestawy budowniczego mają zazwyczaj też zabawkowy kask i taczkę
  • Zabawa w ogrodnika – sadzenie kwiatków, koszenie trawy, taka zabawa to nieskończone możliwości, które umili piasek i zazwyczaj rosnące wokół placów zabaw rośliny łąkowe.
  • Zabawa w gotowanie – to już klasyk dzieciństwa od lat. Teraz jednak producenci idą o krok dalej i umożliwiają dzieciom wiele jej wariantów. Można bawić się w piknik, można przygotowywać babeczki, czy też otworzyć lodziarnię. Wszystko z wykorzystaniem odpowiednich zabawek.

Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza