Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu - idealne na dzisiejszy spacer

2022-12-12 13:54

Zima kojarzy się nam z siedzeniem w domu pod ciepłym kocem. Jednak, gdy pogoda temu sprzyja warto wyjść z pociechą na zewnątrz. Nawet przy minusowej temperaturze można wymyślić kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu. Przedstawiamy nasz przegląd zabawek dla dzieci na zimę, które sprawiają radość również podczas chłodnych dni.

dzieci zjeżdżające z górki po śniegu
Autor: Getty images Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu

Okres zimowy to nie tylko ciepły napój, koc i ulubiona książka. Jeśli posiadasz dziecko na pewno zauważysz, że niektóre zabawki zaczynają mu się nudzić. Warto wtedy wyjść z pociechą na zewnątrz. Wbrew pozorom minusowa temperatura może zahartować dziecko, więc nie powinnaś obawiać się przeziębienia. Wystarczy odpowiednio dobrać ubranie tak, aby dziecko ani nie zmarzło ani się nie przegrzało.

Również zimą można wymyślić wiele kreatywnych zabaw z dzieckiem na śniegu poprzez tradycyjne lepienie bałwana, aż do budowania największego iglo. Poniżej przedstawiamy kilka naszych propozycji na zimowe zabawy oraz akcesoria, które mogą wam się przydać.

Czytaj również: Czy wychodzić z dzieckiem, gdy jest mróz?

Spis treści

  1. Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: lepienie bałwana i bitwa na śnieżki
  2. Zjeżdżanie na sankach
  3. Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: własne, oryginalne pomysły

Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: lepienie bałwana i bitwa na śnieżki

Chyba każdy w życiu chociaż raz ulepił swojego własnego bałwana. Jest to kreatywna zabawa z dzieckiem na śniegu, która pobudza jego wyobraźnię. Do tej zabawy nie potrzeba wielu akcesoriów. Wystarczy zebrać kilka przedmiotów imitujących ręce (np. gałązki), kapelusz (np. garnek lub nie używane elementy garderoby) oraz nos (np. marchewka).

Wasz wspólny wysiłek fizyczny szybko zostanie wynagrodzony uśmiechem nowego przyjaciela, który stworzyć możecie z kamieni lub kawałków węgla. A żeby bałwan był odporny na warunki atmosferyczne, w których przebywa dołączcie do jego stylizacji rękawiczki i szalik.

Zapewne również w trakcie twojego własnego dzieciństwa wielokrotnie odbywały się bitwy na śnieżki. Jest to najpopularniejsza zimowa zabawa, do której nie potrzeba żadnych akcesoriów. Wystarczy zebrać wszystkie dzieci i wytłumaczyć im zasady gry. Pamiętaj, aby zwracać uwagę na to, czy pociechy nie są zbyt agresywne przy zabawie i nikt nie został przemoczony od śniegu.

Zjeżdżanie na sankach

Zjeżdżanie z górki na sankach to również kreatywna zabawa z dzieckiem na śniegu. Rodzice często myślą, że w większych miastach trudno jest znaleźć miejsce na tego typu zabawy. Jednak i w takich miejscowościach z pewnością zlokalizujecie coś dla siebie. Z górki można zjeżdżać zarówno na sankach, ślizgach (jabłkach), a także na nartosankach. Wszystko zależy od wieku twojego dziecka i poziomu jego samodzielności.

Czytaj również: Za oknem śnieg i mróz? O tych 7 rzeczach musisz pamiętać, jeśli masz malucha na pokładzie

Co się stanie, gdy dziecko zje śnieg?

Kreatywne zabawy z dzieckiem na śniegu: własne, oryginalne pomysły

Okres zimowy to idealny moment na wymyślnie własnych kreatywnych zabaw z dzieckiem na śniegu. Pobudź swoją wyobraźnię i zachęć pociechę do wyjścia na zewnątrz nawet w chłodne dni. Ze śniegu możecie stworzyć nie tylko bałwana, ale i np. ulubionych bohaterów bajek czy chociażby aniołka lub jakiegoś zwierzaka.

Jeśli w zabawie uczestniczy kilkoro dzieci warto zorganizować jakiś konkurs z nagrodami. Może to być rzucanie śnieżkami do celu, jak najszybsze zjechanie z górki czy budowa największego iglo. Zwróć też uwagę na to, że śnieg z powodzeniem może zastąpić piaskownicę.

Wystarczy, że zabierzecie z domu łopatki, foremki i wiaderka, a zabawom nie będzie końca! Jeżeli jednak na prawdę nie masz już pomysłów wybierz się z dzieciakami na lodowisko. Nauka nowej umiejętności będzie dla nich nie lada wyzwaniem, ale też sprawi wiele radości.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza