Układanki dla dzieci: dlaczego warto kupować je najmłodszym? [GALERIA]

2015-11-12 13:18

Układanki to nieodłączna część dzieciństwa każdego z nas. Zadbaj, aby twoje dziecko również czerpało radość z dopasowywania elementów do kształtu.

Spis treści

  1. >> Czytaj także: Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ] >>
  2. Układanki dla dzieci: od kiedy bawić się nimi z najmłodszymi?
  3. >> Czytaj także: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>
  4. Układanki dla dzieci: jak wpływają na rozwój dziecka?
  5.  >> Czytaj także: Wielofunkcyjne zabawki dla dzieci, czyli więcej radości >>
  6. Układanki dla dzieci: gdzie je kupić i ile kosztują?

Układanie puzzli nauczy najmłodszych nowych umiejętności. Rezultaty zauważysz przede wszystkim w przyszłości, gdy zobaczysz, że twoje dziecko nie ma problemu z nauką pisania i czytania. Dzięki układankom dzieci rozwijają koordynacje wzrokową, kreatywność oraz logiczne myślenie.

>> Czytaj także: Klocki dla dzieci: 10 najciekawszych propozycji [GALERIA ZDJĘĆ] >>

Układanki dla dzieci: od kiedy bawić się nimi z najmłodszymi?

Zabawę z układankami można zacząć już od 1. roku życia. Należy wybrać taki zestaw, który zawiera nie więcej niż 3-4 elementy. Na takich układankach nauczymy dziecko o co chodzi w układaniu puzzli i jak to się robi. Kiedy pociecha zauważy swoje pierwsze sukcesy, będzie chciała kontynuuować zabawę na innych obrazkach. Wtedy możesz zdecydować się na układanki bardziej skomplikowane i z większą ilością elementów.

>> Czytaj także: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>

Układanki dla dzieci: jak wpływają na rozwój dziecka?

Układanki dla dzieci uczą przede wszystkim logicznego myślenia. Pociecha musi się skupić i zastanowić, jak złożyć cały obrazek. Badania wskazują, że kilkulatki, które układają puzzle, w przyszłości mogą szybciej nauczyć się czytać oraz pisać. Układanki pozwalają na wycieszenie się i naukę cierpliwości. Aby złożyć dobrze obrazek, trzeba włożyć wiele trudu jak dla tak małego dziecka.

 >> Czytaj także: Wielofunkcyjne zabawki dla dzieci, czyli więcej radości >>

Układanki dla dzieci: gdzie je kupić i ile kosztują?

Układanki dla dzieci możesz kupić tak naprawdę wszędzie. Rozejrzyj się w marketach, sklepach z zabawkami czy internecie. W dziejszych czasach producenci wypuszczają na rynek wiele zestawów z przeróżnymi kształtami oraz liczbą elementów. Na pewno znajdziesz coś idealnego dla swojej pociechy. Ceny takich układanek wachają się od 10 do 100 zł. Wszystko zależy od stopnia zaawansowania oraz ilości szczegółów.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza