Zabawki ekologiczne: poznaj nasze propozycje [GALERIA]

2016-02-29 17:30

Ekorodzicielstwo jest coraz częściej spotykanym zjawiskiem w naszym społeczeństwie. Ekojedzenie, ekoubrania, ekomeble to tylko niektóre z rzeczy, jakie możemy zauważyć w takiej rodzinie. Z tej okazji wiele firm zdecydowało się również na produkcję ekologicznych zabawek. Sprawdź, które z nich będą odpowiednie dla twojego dziecka.

Spis treści

  1. Zabawki ekologiczne: czym się wyróżniają?
  2. >> Sprawdź też: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>
  3. Zabawki ekologiczne: plusy i minusy
  4. >> Zobacz także: ALERGIA U DZIECI: Co może pomóc w walce z alergią skórną u dzieci >>
  5. Zabawki ekologiczne: gdzie je najlepiej kupić?

Ekologia w dzisiejszych czasach stała się bardzo modnym tematem. Produkty stworzone z biodegradowalnych materiałów, które można w przyszłości przerobić na coś innego, zyskały dużą popularność. Mimo wysokich cen takich towarów nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Na rynek zaczęły więc wkraczać również gadżety nie tylko dla dorosłych, ale też dla dzieci. Zabawki ekologiczne oprócz tego, że nadają się do recyklingu, to przede wszystkim mają być bezpieczne dla twojej pociechy.

Zabawki ekologiczne: czym się wyróżniają?

Zabawki ekologiczne głównie wyróżniają się tworzywem, z jakiego są wykonane. Nie znajdziemy tam żadnego plastiku ani innych sztucznych materiałów oraz barwników. Surowce, z jakich są wykonywane ekozabawki, to najczęściej papier-tektura, drewno oraz kauczuk. Te pierwsze wykorzystywane są najczęściej do produkcji kart edukacyjnych, gier planszowych oraz książeczek do czytania czy bajek. Drewno to oczywiście tworzywo, z jakiego wykonywane są wszelkiego rodzaju klocki, które każdy z nas na pewno miał w swoim dziecinśtwie. Wbew pozorom, równie często stosowany jest do fabrykowania takich zabawek kauczuk. Jego główną zaletą jest miękka struktura oraz opływowe krawędzie, które są bezpieczne dla dzieci.

>> Sprawdź też: Zabawki ekologiczne: jak kupować i czy w ogóle? [WYWIAD] >>

Zabawki ekologiczne: plusy i minusy

Niewątpliwą wadą zabawek ekologicznych jest ich cena. Za zwykłe klocki zapłacimy ok. 50 zł, w zależności od ilości elementów w zestawie. Cena za takie, które są wykonane z materiałów biodegradowalnych, wynosi już ponad 200 zł. Wszystko zależy więc od tego, jak bardzo chcemy dbać o bezpieczeństwo naszej pociechy. Na pewno tego typu zabawki będą idealne dla alergików. Plastikowe elementy często mogą powodować reakcje alergiczne np. wysypkę. Wtedy należy niezwłocznie zgłosić się do lekarza, który wybada przyczyny takich objawów i podpowie, jakich materiałów unikać.

>> Zobacz także: ALERGIA U DZIECI: Co może pomóc w walce z alergią skórną u dzieci >>

Zabawki ekologiczne: gdzie je najlepiej kupić?

Zabawki ekologiczne możemy spotkać głównie w internecie. Wiele firm posiada specjalną ofertę z takimi właśnie zabawkami, które są bezpieczne dla dzieci. Wbrew pozorom są one bardzo popularne i na przestrzeni lat coraz częściej wracają do łask. W sklepach stacjonarnych ekologiczne zabawki są rzadko spotykane, ale zawsze warto się rozejrzeć i popytać. Pamiętaj, aby dokładnie sprawdzić oznaczenia na opakowaniu, które gwarantują ci jakość zakupowanego przedmiotu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza