Syrop z czosnku - przepis. Naturalny antybiotyk na przeziębienie u dziecka

syrop z czosnku

O korzystnych działaniach syropu z cebuli nie trzeba chyba przypominać. A słyszeliście o syropie z czosnku? Dlaczego bywa on jeszcze skuteczniejszy niż syrop z cebuli? Zobacz jak zrobić syrop z czosnku i jak działa on w przypadku przeziębienia u dziecka.

Syrop z czosnku, choć nie ma przyjemnego zapachu i jeszcze długo pozostaje obecny w postaci charakterystycznego zapachu, nie ma sobie równych w walce z przeziębieniem u dziecka. Mówi się, że działa jak naturalny antybiotyk.

Syrop z czosnku – jak działa na przeziębienie

Syrop z czosnku zawiera allicynę. To substancja o działaniu przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Doskonale poradzi sobie z nieproszonymi gośćmi u naszego dziecka i z przeziębieniem. Zwolennicy naturalnych metod leczenia twierdzą nawet, że może zastąpić antybiotyk, ale tę decyzję zostawmy lekarzowi.

Syrop z czosnku – jak go zrobić?

Kilka ząbków czosnku trzeba zmiażdżyć, wymieszać z sokiem wyciśniętym z dwóch cytryn i do tej mikstury dolać pół szklanki przegotowanej, chłodnej wody. Potem przecedzić przez sitko i dawać dziecku do picia trzy razy dziennie po łyżeczce.

Aktualizacja: 2016-07-21 Publikacja: 2012-09-12
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.