Rekrutacja do przedszkoli - jak wyglądają zapisy dziecka do przedszkola?

Rekrutacja do przedszkoli
Rekrutacja do przedszkoli rozpocznie się wiosną

Rekrutacja do przedszkoli ruszy wiosną. Wielu młodych rodziców nie wie, jak dokładnie wyglądają zapisy do przedszkola. Przedstawiamy garść informacji na temat naboru do przedszkoli. Zobacz też, jakie dokumenty musisz złożyć i jakie są kryteria przyjęć do przedszkoli.

Rekrutacja do przedszkoli rozpocznie się wiosną. Sprawdź, od kiedy będą możliwe zapisy do przedszkoli i jakich formalności musisz dopełnić, by dziecko przyjęto do przedszkola. W różnych miastach rekrutacja do przedszkoli przebiega wg. podobnego schematu - przedstawiamy ją na przykładzie Warszawy.

Etapy rekrutacji do przedszkoli - Warszawa

Pierwszym etapem rekrutacji do przedszkoli jest publikacja na stronie edukacja.warszawa.pl listy przedszkoli i dokładna oferta tych placówek. Rodzice mogą zapoznaćsię z ofertą placówek i podjąć wstępne decyzje, do którego przedszkola chcieliby zapisać dziecko. Na tym etapie rekrutacji do przedszkoli nie składają jednak jeszcze żadnego wniosku.

>> Jak przygotować dziecko do przedszkola? Zajęcia adaptacyjne w przedszkolu

Następnie należy złożyć deklarację ws. uczęszczania dziecka do placówki przedszkolnej lub kontynuowania edukacji przedszkolnej. W takiej deklaracji muszą znaleźć się dane dziecka, wstępnie godziny przebywania w przedszkolu oraz informacja o tym, z jakich posiłków będzie korzystało dziecko. Dokument powinien zawierać informacje na temat wszystkich ewentualnych alergii, chorób czy wad rozwojowych dziecka. Powinny się w nim znaleźć także dane na temat rodziców oraz informacja, czy w chwili składania deklaracji mają oni pracę czy też są bezrobotni.

Zapisy do przedszkola

Następnie rodzice muszą złożyć wnioski o przyjęcie dziecka w wybranych przez siebie przedszkolach. Aby dokumenty zostały przyjęte, powinni również dostarczyć wymagane oświadczenia, które potwierdzą, że spełniają oni kryteria rekrutacji do przedszkoli. Przedszkola mają miesiąc na rozpatrzenie złożonych wniosków. Dopiero po tym czasie w placówkach pojawią się listy przyjętych i nieprzyjętych dzieci.

>> Metoda Montessori w przedszkolu: na czym to polega?

Listy dzieci przyjętych do przedszkola

Listy z nazwiskami dzieci, które pozytywnie przeszły rekrutację do przedszkoli i zostały przyjęte do wybranej przez rodziców placówki zostana wywieszone w przedszkolach. Te same listy pojawią się w internecie, w systemie, w którym rodzice rejestrowali dziecko, gdy rozpoczynali rekrutację do przedszkola.

Po zakwalifikowaniu dziecka do przedszkola, rodzice będą mieli 6 dni roboczych na potwierdzenie chęci zapisania dziecka do danego przedszkola. Ostateczne listy przyjętych zostaną opublikowane w przedszkolach i w systemie.

Po opublikowaniu list zakwalifikowanych dzieci rodzice będą mieli 7 dni na to, by się odwołać od decyzji rekrutacyjnej. Prośbę o uzasadnienie decyzji komisji rekrutacyjnej powinni złożyć na piśmie, w wybranej przez siebie placówce.

Polecamy wideo: Jak wybrać przedszkole dla dziecka?

- Poszukiwanie przedszkola należy rozpocząć od zastanowienia się, jak placowka będzie najlepsza dla naszego dziecka - mówI Iryna Fedorenka z przedszkola Kidzcorner. - Do wyboru mamy kilka opcji: przedzkole prywatne, publiczne, przedszkola profilowane... Jeśli decydujemy się na placówkę państwową decyzję nalezy podjąć najpóźniej w lutym, a rekrutacja trwa zazwyczaj do maja. W placowkach prywatnych rekrutacja najczęściej trwa cały rok.

Aktualizacja: 2017-07-11 Publikacja: 2016-12-21
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.