3,5 latka zmarła z powodu oparów trutki na szczury. Ojciec usłyszał wyrok

2023-05-25 13:32

Do tragedii w Ciechanowie doszło w zeszłym roku. Rodzice i 3,5-letnia dziewczynka mieli objawy zatrucia. Niestety dziecka nie udało się uratować. Zapadł wyrok w sprawie.

Dziecko w szpitalu
Autor: Getti Images 3,5 latka zmarła z powodu oparów trutki na szczury. Ojciec usłyszał wyrok

13 września 2022 roku w gminie Sońsk w powiecie ciechanowskim trzyosobowa rodzina wezwała pomoc ze względu na złe samopoczucie. Okazało się, że wszyscy mieli objawy zatrucia trutką na szczury. Stan 3,5-letniego dziecka był jednak najbardziej poważny. Dziewczynka została przetransportowana ze szpitala w Ciechanowie do Warszawy.

Niestety, nie udało się jej uratować. Pomimo wysiłków lekarzy dziecko zmarło. Zarzuty usłyszał ojciec. Kilka dni temu zapadł wyrok w tej sprawie.

Zobacz także: 14-miesięczny chłopczyk zmarł, bo w jego bloku były szczury. Zapadł wyrok sądu ws. Michałka

Zatrucie czy rotawirusy

Śledztwo prokuratury

Prokuratura Rejonowa po tragedii w Ciechanowie wszczęła śledztwo.

Przemysław Bońkowski, prokurator rejonowy w Ciechanowie przekazał, że z oględzin dokonanych w domu jednorodzinnym i po wysłuchaniu świadków, wynikało, że rodzina zatruła się prawdopodobnie środkiem deratyzacyjnym. Środek został rozłożony w pobliżu domu.

Okazało się, że na skutek wilgoci i warunków atmosferycznych substancja zaczęła emitować niebezpieczne gazy. Doszło do zatrucia dziecka

- powiedział Bońkowski.

Badania toksykologiczne i sekcja zostały przeprowadzone w Instytucie Ekspertyz Sądowych w Krakowie. Biegli z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie wydali opinię potwierdzającą, że dziewczynka zmarła wskutek zatrucia oparami pochodzącymi z użytej trutki na szczury.  

Zapadł wyrok w sprawie

Zarzuty usłyszał ojciec 3,5-latki. To właśnie on rozmieścił trutkę w pobliżu domu.

23 maja 2023 roku w Sądzie Rejonowym w Ciechanowie zapadł wyrok. Ojciec został uznany za winnego nieumyślnego spowodowania śmierci 3,5-letniej córeczki.

- Oskarżony Tomasz S. został uznany za winnego popełnienia zarzucanego mu przestępstwa, określonego w art. 155 Kodeksu karnego, czyli nieumyślnego spowodowania śmierci córki. Sąd wymierzył mu karę 6 miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby oraz orzekł podanie wyroku do wiadomości publicznej, jak również obciążył go kosztami postępowania w tej sprawie — powiedział prokurator.

Ojciec zmarłej dziewczynki złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Wnioskując o wymiar kary, prokuratura wzięła pod uwagę, że strata dziecka była dla mężczyzny ogromną tragedią.

Źródło:

  • ciechanowinaczej.pl
  • rdc.pl

 Czytaj także: Żałoba po dziecku musi trwać jakiś czas. Jak rozmawiać z rodzicami po śmierci dziecka?

Wstrząsająca relacja ratownika medycznego. "Nie wolno wam obwiniać się za śmierć tego dziecka!"

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza