Bajki po angielsku: czytanki po angielsku i bajki do oglądania [TOP 10]

2018-11-20 10:05

Bajki po angielsku pomagają dzieciom w naturalny sposób osłuchać się z językiem. Na rynku jest mnóstwo ciekawych pozycji, które możecie podsuwać swoim dzieciom. Po jakie czytanki po angielsku warto sięgnąć? Jakie bajki po angielsku do oglądania warto włączyć dzieciom? Zobaczcie nasze top 10.  

Bajki dla dzieci
Autor: thinkstockphotos.com Klasyczne bajki dla dzieci uczą je rozróżniania dobra od zła.

Spis treści

 1. Dlaczego warto czytać bajki po angielsku?
 2. Jakie bajki po angielsku wybrać?
 3. Gdzie szukać bajek po angielsku?
 4. Czytanki po angielsku
 5. Bajki po angielsku do czytania
 6. Top 5 krótkich bajek po angielsku
 7. First Picture Action Rhymes
 8. Lift-the-flat Shapes
 9. First Sticker Book. Animals
 10. Firts hundred words
 11. Doggies. A counting and barking book
 12. Bajki po angielsku do oglądania
 13. Top 5 bajek po angielsku YouTube
 14. Peppa Pig
 15. Doki Dog
 16. Simple Songs
 17. Sarah and Duck
 18. Martha Speaks

Bajki po angielsku można czytać już niemowlakom. Niektórzy naukowcy twierdzą wręcz, że warto czytać po angielsku dzieciom jeszcze w czasie ciąży! Z badań wynika, że niemowlę nie tylko rozpoznaje głos mamy, ale reaguje również na język, którym mama się posługuje. Pewne jest jedno - warto dzieci jak najwcześniej oswajać z językiem.

Zobacz:

Dlaczego warto czytać bajki po angielsku?

Czytanie dziecku to jedna z podstaw właściwego wychowania. Dziecko będzie miało lepszy zasób słownictwa, bogatszą wyobraźnię, lepsze wyczucie językowe (to kiedy podrośnie), bardziej rozwiniętą zdolność zapamiętywania czy umiejętność skupienia się na jednym zadaniu, co pomoże mu później w nauce. Jeśli raz uda się zaszczepić w nim miłość do czytania, to to nigdy już nie zniknie - napisała Zielonka na forum Mjakmama.pl

Jeśli czytanie po polsku przynosi takie korzyści, to jakie one są w przypadku czytania po angielsku? Bajki po angielsku pomagają dziecku osłuchać się z językiem. W naturalny sposób przyzwyczajają je do obcej mowy, uczą jej brzmienia, rytmu. Intuicyjnie i nieświadomie przyswaja nowe słownictwo.

Aby nie zniechęcić dziecka do nauki, dobrze jest zacząć od prostych i krótkich bajeczek, np. o zwierzątkach. Naśladując odgłosy zwierząt, modulując głos, zmieniając intonację, wzbudzisz w maluchu zaciekawienie. A przy okazji będziesz dobrze się bawić! Czytanie bajek po angielsku to świetny sposób na wspólne spędzanie czasu.

Jakie bajki po angielsku wybrać?

Na rynku jest masa książeczek dostosowanych do wieku dziecka. Przygodę z językiem angielskim możesz rozpocząć od czytania krótkich opowiastek dla maluchów. Nauka liczenia po angielsku, kolorów, przeciwieństw, zwierząt łagodnie wprowadzi niemowlę w świat nauki języka. Następnie możesz sięgnąć po czytanki po angielsku dostosowane do wieku dziecka albo po uproszczone wersje klasycznych bajek po angielsku.

"The Snow Queen" (Królowa Śniegu), "Cinderella" (Kopciuszek), "Puss in Boots" (Kot w Butach), "Goldilocks and the Three Bears" (O Złotowłosej i Trzech Niedźwiadkach) zainteresują każde dziecko.

Czytanie "Baśni Braci Grimm" ułatwi wam również naukę - dziecko najprawdopodobniej zna już te bajki w wersji polskiej. Prościej je zrozumie i szybciej skojarzy kontekst poszczególnych zdań.

Gdzie szukać bajek po angielsku?

Bajki po angielsku kupisz w księgarniach językowych i w dużych sieciówkach. Czasem pojawiają się nawet w dyskontach. Proste historie znajdziesz również w internecie na stronach poradni językowych (np. angielski.edu.pl, e-angielski.com, englishstory.pl).

Wybierając bajki po angielsku, zwróć na to, by były dobrze ilustrowane. Początkowo rozumienie tekstu będzie opierało się głównie na kontekście, czyli ilustracji.

Czytanki po angielsku

Czytanki po angielsku i rymowanki po angielsku uczą dzieci dykcji i są świetnym sposobem na naukę słownictwa. Krótkie i dynamiczne opowiastki pobudzają dzieci do aktywności intelektualnej i ułatwiają naukę.

Małe dzieci szybko się nudzą, ciężko jest przyciągnąć ich uwagę na dłużej. Czytanki i rymowanki mogą pomóc w stawianiu pierwszych kroków w nauce języka angielskiego.

Zobacz: 

5 najpopularniejszych baśni braci Grimm

5 wartościowych bajek dla najmłodszych na You Tube

4 najlepsze bajki dla chłopców na You Tube

Jakie baśnie dla dzieci wybrać do czytania?

5 wartościowych bajek dla dziewczynek na You Tube

Bajki po angielsku do czytania

Od jakich bajek po angielsku zacząć? Najlepiej od krótkich i prostych opowiastek. Możesz je dobierać nie tylko w kontekście zainteresowań dziecka (np. samochodzików, zwierząt), ale również w zależności od pory dnia! Na wieczór warto czytać dzieciom bajki, które je wyciszą. Możecie włączać przy nich spokojną muzykę.

Top 5 krótkich bajek po angielsku

Jakie bajki po angielsku wybrać, żeby mieć pewność, że zainteresują dziecko? Poniżej znajdziecie top 5 propozycji. Dużą zaletą tych książeczek jest ich uniwersalność - sprawdzą się zarówno w przypadku dziewczynek, jak i chłopców.

First Picture Action Rhymes

First Picture Action Rhymes
Autor: materiały prasowe

"First Pictures Action Rhymes" to popularna książeczka z rymowankami i wyliczankami dla dzieci. Jej ogromną zaletą są piękne ilustracje, które wzbudzają zainteresowanie dziecka.

Lift-the-flat Shapes

Lift-the-flat Shapes
Autor: materiały prasowe

Bardzo ciekawa książeczka, która zachęca dziecko do aktywności. "Lift-the-flat Shapes" zawiera mnóstwo okienek, pod którymi zostały ukryte przedmioty, owoce, zwierzątka, kształty, liczby. Dziecko musi je właściwie nazwać. Nad tą książką można spędzić godziny!

First Sticker Book. Animals

First sticker books. Animals
Autor: materiały prasowe

"First Sticker Book. Animals" to fajna edukacyjna książeczka, dzięki której dziecko uczy się nazw zwierząt. Przy okazji można mu również opowiadać o tym, gdzie mieszkają poszczególne gatunki, w jakich warunkach żyją.

Firts hundred words

First hundred words
Autor: materiały prasowe

"First hundred words" zawiera opowiastki z życia codziennego, które uczą dzieci podstawowych słów. Scenki ilustrują codzienne czynności wykonywane w domu, na spacerze. Ciekawa książeczka, która rozbudza wyobraźnię.

Doggies. A counting and barking book

Doggies. A counting and barking book
Autor: materiały prasowe

Książeczka dla najmłodszych, która opiera się na bardzo prostym pomyśle. Na każdej stronie znajduje się jeden piesek więcej. Każde zwierzę jest inne i każde inaczej szczeka. Wspólne czytanie tej bajki po angielsku zapewni wam mnóstwo radości!

Bajki po angielsku do oglądania

Czytanie bajek po angielsku dobrze jest uzupełnić również oglądaniem bajek. Krótkie animacje znajdziesz za darmo na YouTubie. Jakie bajki po angielsku do oglądania warto włączać dzieciom?

Top 5 bajek po angielsku YouTube

Zobaczcie top 5 bajek po angielsku, które warto włączać maluchom.

Peppa Pig

Bajkę o Śwince Peppie kochają wszystkie dzieci. Bajka opowiada o życiu rodziny świnek i ich przyjaciół. Na YouTubie znajdziecie odcinki w oryginalnej wersji językowej. Ich oglądanie w naturalny sposób pomoże przyswoić poprawną wymowę.

Doki Dog

Piesek Doki zwiedza świat. Bardzo ciekawa bajka, w której tytułowy piesek odwiedza różne miejsca na świecie. Uczy dzieci nowego słownictwa, pomaga również w nauce geografii. Na YouTubie znajduje się kilkaset odcinków!

Simple Songs

Seria piosenek do nauki, która w szybki sposób uczy dzieci nowego słownictwa. Krótkie historie, przyjemna muzyka zachęcają dzieci do aktywności.

Sarah and Duck

Seria bajek o Sarze, która przeżywa różne przygody ze swoją kaczką. Język angielski jest tu na bardzo dobrym poziomie - bajka zresztą została przygotowana dla BBC. Prosta grafika pozwala w pełni skupić się na nauce języka.

Martha Speaks

Bardzo ciekawa bajka, która pomaga w nauce mówienia. Jej bohaterem jest piesek, który uczy się mówić tuż po tym, jak zjadł zupę z alfabetu. Bajka pozwala szybko przyswoić nowe słowa

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza