Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

2013-08-27 19:40

Gry planszowe zrobione samodzielnie w domu to świetny pomysł na zabawę z dzieckiem, gdy pogoda nie dopisuje. Gra planszowa „zrób to sam” dostarcza rozrywki nie tylko podczas gry, ale już wtedy, gdy tworzycie ją razem z maluchem. Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

Gry planszowe dla dzieci
Autor: _photos.com

Spis treści

  1. Jak zrobić grę planszową dla dzieci?
  2. Jak przygotować zaproszenia na tematyczne przyjęcie dla dzieci?

Gdy za oknem deszcz, mróz, albo dziecko jest chore i nie możecie iść na spacer, łatwo o nudę. Nie musisz jednak biec do sklepu po nową zabawkę – zróbcie ją sami! Samodzielnie zrobiona gra planszowa to sposób na kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. Dzięki temu, że wykonacie ją samodzielnie, możecie zdecydować, jak będzie wyglądała.

>> Jak rozwijać zainteresowania dzieci?

Jak zrobić grę planszową dla dzieci?

Potrzebny będzie duży kawałek tektury. Do mało skomplikowanej gry planszowej dla młodszego dziecka wystarczy np. okładka bloku rysunkowego, ale plansza gry dla starszaka powinna być większa. Na tekturę naklejcie biały papier. Na planszy narysujcie kolejne pola (mogą tworzyć kształt np. elipsy lub węża). Pola mogą być w kształcie kwadratów lub kółek (odrysuj je od zakrętki). Zaznacz start i metę. Ustalcie zasady gry. Na niektórych polach wprowadźcie urozmaicenia, np. „cofasz się o dwa pola”, „przeskakujesz 3 pola do przodu”, „czekasz jedną kolejkę”. Można też zrobić pola z zadaniami dla graczy albo umieścić na planszy fanty do zbierania. Dziecko niech pomaluje tło planszy. Do gry będzie potrzebna kostka oraz pionki, które możecie wykonać z modeliny.

>> Jak rozwinąć kreatywne myślenie u dziecka? Poznaj 9 skutecznych sposobów.

www.dlarodzinki.pl

Jak przygotować zaproszenia na tematyczne przyjęcie dla dzieci?

Własnoręcznie wykonane zaproszenia to pretekst do ciekawej i kreatywnej zabawy z dzieckiem. Podkreślają one indywidualny charakter przyjęcia i są taką edukacyjną zabawą pozwalającą na naukę zestawiania różnych deseni i faktur. Zobaczcie nasz pomysł na tematyczne zaproszenia na przyjęcie dla dzieci.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza