Zabawki edukacyjne dla dzieci. Jaka mata edukacyjna będzie najlepsza? [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-09-17 14:27

Mata edukacyjna dla niemowlaka to bardzo praktyczna zabawka dla dziecka. Zabawki edukacyjne dla dzieci pozwalają rozwijać umiejętności. Dzięki nim możesz mieć swoją pociechę ciągle na oku, a przy tym trochę odpocząć. A twoje dziecko bawiąc się na macie edukacyjnej nie nudzi się, ale odkrywa świat!

Spis treści

  1. Jaka mata dla niemowlaka?
  2. Od kiedy mata edukacyjna dla niemowlaka?
  3. Jaka będzie najlepsza mata edukacyjna?
  4. Polecamy wideo: Czym powinny charakteryzować się bezpieczne zabawki?

Niemowlęta już po kilku miesiącach życia zaczynają interesować się otaczającym ich światem. Wszystko je ciekawi, każdą rzecz chcą dotknąć czy wziąć do buzi. Poprzez maty edukacyjne możesz obserwować jak rozwijają się zmysły twojego dziecka.

Jaka mata dla niemowlaka?

Wszystkie maty edukacyjne mają to samo zadanie. Pobudzają zmysły dziecka takie jak wzrok, słuch czy dotyk. Dlatego maty edukacyjne mają zamontowane grzechotki, szelszczące metki, lusterka czy pozytywki. Różnią się one tylko kolorami, rozmiarami i ilością dołączonych zabawek. Dziecko poprzez taką matę edukacyjną może szybciej się rozwijać, a przy tym świetnie się bawić.

Czytaj także: Zabawki edukacyjne do 50 zł

Od kiedy mata edukacyjna dla niemowlaka?

Maty edukacyjne zalecane są już od trzeciego miesiąca życia dziecka. Niemowlę zaczyna poznawać świat i jest wszystkiego ciekawe oraz obserwuje wszystkie nowe zabawki. W późniejszych miesiącach powoli zaczyna łapać ruszające się przedmioty i się nimi bawić. Kiedy dziecko trochę podrośnie może na macie próbować zacząć raczkować i odkrywać nowe jej funkcje.

Sprawdź również: Kalendarz rozwoju dziecka

Jaka będzie najlepsza mata edukacyjna?

Kupując matę edukacyjną, musisz zwrócić uwagę na kilka ważnych elementów. Przede wszystkim rozmiar. Mata powinna być dość duża, aby dziecko mogło się na niej swobodnie obracać. Zakończenia powinny być wykończone wyższą ścianką lub poduszkami, aby niemowlak nie spadł na podłogę i nie uszkodził sobie główki. Najlepiej, aby zabawki dołączone do maty były różne i pobudzały inne zmysły dziecka. Tkanina powinna być z naturalnego materiału, chroniącego przed zimną podłogą oraz nadająca się do częstego prania.

Czytaj także: Wielofunkcyjne zabawki dla dzieci, czyli więcej radości

Polecamy wideo: Czym powinny charakteryzować się bezpieczne zabawki?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza