Zabawki do piaskownicy za mniej niż 100 zł. Jakie zabawki do piaskownicy wybrać?

2023-09-18 13:25

Zabawki do piaskownicy rozwijają wyobraźnię i kreatywność malucha, a także jego zdolności manualne. Jakie zabawki do piaskownicy kupić dziecku, by dać mu pomysł na wiele pochłaniających zabaw?

Zabawki do piaskownicy
Autor: Getty Images Te zestawy do piaskownicy pokocha każde dziecko

Zabawki do piaskownicy to nie tylko wiaderko, konewka, łopatka, grabki i kilka foremek. W sklepach znajdziemy obecnie wiele różnego rodzaju akcesoriów, które zapewnią dzieciom długie godziny dobrej zabawy w piasku. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek do piaskownicy i jak wybrać najlepsze?

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Spis treści

  1. Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek do piaskownicy?
  2. Jakie zabawki do piaskownicy wybrać?
  3. Kreatywne zabawy w piaskownicy
  4. Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek do piaskownicy?

Nie każdy zestaw do piaskownicy jest praktyczny. Jeśli dziecko korzysta z piaskownicy przy własnym domu, na własnym ogródku, sprawa jest prosta w organizacji. Jeśli zaś trzeba dojść na osiedlowy, czy też miejski plac zabaw, warto zwrócić uwagę na kwestie praktyczne. Dobrze, aby zestaw do piaskownicy dał się łatwo przenieść, najlepiej – przez dziecko. To uczy samodzielności, a rodzicom ułatwi życie. Można wybrać wózki do ciągnięcia, taczki do pchania, zestawy w plecaczku czy koszyku.

Jeśli więc szukamy zabawek, z których dziecko będzie często korzystało, możemy wybrać przenośny plastikowy zestaw, który będzie lekki i jednocześnie łatwy do utrzymania w czystości. Taki zestaw możemy uzupełnić o ulubione pojazdy dziecka, np. koparki czy samochodziki, które zapewnią mu wiele godzin wspaniałej zabawy.

Zobacz także: Pomysły na zabawę na plaży - co można robić z maluchem na plaży?

Jakie zabawki do piaskownicy wybrać?

Przy wyborze zabawek do piaskownicy najlepiej jest zwrócić uwagę na:

Foremki do piasku

W sklepach z zabawkami znajdziemy różne foremki do piachu. Przed wyjazdem na wakacje warto kupić formy wykonane z silikonu, które są elastyczne i miękkie, dzięki czemu można łatwo je złożyć. Takie foremki nie zajmują dużo miejsca, a dostarczą maluchom dużo frajdy. Jeśli szukamy foremek na co dzień, możemy zdecydować się na te wykonane z plastiku, które mają fantazyjne kształty zwierząt, pojazdów czy owoców.

Wiaderko do piasku

W sklepach z zabawkami, marketach i kioskach znajdziemy różnego rodzaju wiaderka. Mają one rozmaite wielkości i kształty, dzięki czemu umożliwiają budowanie wielu fantastycznych kształtów, fortec, a nawet piaskowych miast. W tym wypadku również należy kierować się ergonomią — jeśli szukamy wiaderka na wyjazd, najlepiej jest sięgnąć po silikonowe formy.

Zamek z piasku

Budowniczowie wiedzą, że żeby wyczarować zamek z piasku, trzeba zbudować wieże obronne i fosę. A to umożliwią nam odpowiednie wiadra, które pozwalają budować piętrowe wieżyczki. Takie wiaderka znajdziemy na każdym deptaku nad morzem czy jeziorem, a także w supermarketach.

Łopatka do piasku

Dobry budowniczy musi mieć odpowiednie narzędzia. Podstawowym z nich jest łopatka, dzięki której będzie mógł zbudować wszystko, czego pragnie. Starszym dzieciom warto kupić duże łopaty na długich rączkach, którymi będzie łatwiej bawić się w piaskownicy. Młodsze zaś ucieszą się z małych zabawek.

Zestaw do piasku

Dla dzieci, które stawiają pierwsze kroki w piaskowych zabawach, warto jest wybrać zestaw uniwersalny, w którym znajdziemy różnego rodzaju foremki, pojazdy, łopatki, grabki czy wiaderka. Takie najprostsze zestawy kosztują kilkanaście złotych, a zapewniają wiele godzin wspaniałej zabawy.

Kreatywne zabawy w piaskownicy

Dzieci uwielbiają zabawy w piasku, ale w pewnym momencie i na pewnym etapie ich rozwoju, zwykłe robienie babek, czy kopanie dołków zaczyna się nudzić. Fajnym rozwiązaniem jest wówczas kreatywna zabawa z piaskiem, chociażby w odgrywanie ról. Dzieci wciągną się na wiele godzin w zabawy takie jak:

  • Zabawa w budowniczego – do takich zabaw producenci przygotowali specjalne foremki w kształcie cegieł. Zestawy budowniczego mają zazwyczaj też zabawkowy kask i taczkę
  • Zabawa w ogrodnika – sadzenie kwiatków, koszenie trawy, taka zabawa to nieskończone możliwości, które umili piasek i zazwyczaj rosnące wokół placów zabaw rośliny łąkowe.
  • Zabawa w gotowanie – to już klasyk dzieciństwa od lat. Teraz jednak producenci idą o krok dalej i umożliwiają dzieciom wiele jej wariantów. Można bawić się w piknik, można przygotowywać babeczki, czy też otworzyć lodziarnię. Wszystko z wykorzystaniem odpowiednich zabawek.

Nasz przegląd zabawek do piaskownicy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza