Zabawy na Dzień Dziecka: jakie atrakcje przygotować dziecku w jego święto?

2021-05-28 14:23

Rodzice coraz uważniej wybierają zabawy na Dzień Dziecka. Najmłodsi na co dzień mają wiele atrakcji, więc trudno je jeszcze czymś zaskoczyć. Warto jednak pamiętać, że przygotowanie zabaw na Dzień Dziecka wcale nie musi być bardzo kosztowne i czasochłonne. Zobacz nasze propozycje spędzenia 1 czerwca i pomysły na zabawy na Dzień Dziecka!

Zabawy na Dzień Dziecka:
Autor: Getty images Basen, lody, wesołe miasteczko? Jakie atrakcje przygotować dziecku w jego święto?

Zabawy na Dzień Dziecka to główny punkt tego wyjątkowego dnia. jest szczególnie ważny nie tylko dla samych najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zazwyczaj zabiegani, 1 czerwca starają się poświęcić dziecku jak najwięcej czasu. Kupują prezenty na Dzień Dziecka i dbają, by dzień obfitował w mnóstwo wrażeń. Wbrew pozorom, nie trzeba wyprawiać wielkiego przyjęcia lub wydawać mnóstwa pieniędzy na daleki wyjazd, by sprawić, że zabawy na Dzień Dziecka naprawdę się potomkowi spodobają. 

Spis treści

 1. Zabawy na Dzień Dziecka z rodzicami w domu
 2. Zabawy na Dzień Dziecka na świeżym powietrzu
 3. Zorganizowane zabawy na Dzień Dziecka

Zabawy na Dzień Dziecka z rodzicami w domu

Kilkuletnie dzieci bardzo lubią spędzać czas ze swoimi rodzicami. Z okazji ich święta warto więc postarać się spędzić z nimi cały dzień. Nie zawsze rodzice mają fundusze, chęci czy siły, żeby gdzieś z dzieckiem wyjeżdżać. Czasem też pogoda nie sprzyja spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Jakie więc zabawy na Dzień Dziecka można zorganizować w domu?

 • Wspólne gotowanie - dla rodzica to nie lada wyzwanie, bo każda czynność wykonywana razem z dzieckiem trwa co najmniej dwa razy dłużej niż zazwyczaj, ale samemu dziecku kucharzenie z mamą czy tatą sprawia niemało radości. Przygotowywanie ciasta do pierogów, wsypywanie przypraw do zupy, podawanie składników, tworzenie pysznego deseru - to dla dziecka świetna zabawa.
 • Lepienie z modeliny - sklepowe półki wprost uginają się od modeliny w różnych kolorach i z różnymi akcesoriami towarzyszącymi. Warto tę dostępność wykorzystać i pobawić się z dzieckiem w tworzenie figurek członków rodziny, zwierzaków, ulubionych postaci z bajek - i dziecko, i mama mogą stworzyć nieskończoną liczbę modeli, a przy okazji świetnie się bawić. Zamiast modeliny można się też zająć rysowaniem lub malowaniem.
 • Układanie klocków i puzzli, gry planszowe - tego rodzaju zabawy na Dzień Dziecka nie tylko pozwolą spędzić razem chwile, ale usprawnić pamięć dziecka, jego motorykę i kreatywność.
 • Domowy teatrzyk - wystarczy, że kupisz kilka pacynek lub po prostu wybierzesz najbardziej odpowiednie zabawki z kolekcji dziecka i możecie zacząć bawić się w teatrzyk. Podczas zabawy zyskasz również okazję, by przekazać dziecku wiele cennych informacji, np. udając dinozaura wspomnieć o historii tego gatunku, udając zwierzęta, opowiedzieć o każdym z nich.

Czytaj również: Ludziki z plasteliny krok po kroku

Zabawa - czym dla dziecka jest zabawa i jak wpływa na rozwój najmłodszych?

Zabawy na Dzień Dziecka na świeżym powietrzu

Dzień Dziecka przypada 1 czerwca, co pozwala całej rodzinie mieć nadzieję, że pogoda dopisze. Jeśli tak się stanie, zabaw na Dzień Dziecka do zrealizowania pojawi się całe mnóstwo.

 • Wycieczka rowerowa - do zrealizowania zarówno ze starszym dzieckiem, które będzie miało okazję przejechać kilka kilometrów, jak i z maluchem, którego będzie można umiejscowić w dziecięcym siedzonku. Starsze dziecko chętnie wyruszy ma wyprawę z dorosłymi, a młodsze z ogromną ciekawością będzie obserwowało świat ze swojego siedziska. Warto również zastanowić się nad wybraniem innych sportowych zabaw na Dzień Dziecka: rolek, gry w piłkę nożną czy badmintona.
 • Piknik - wystarczy przygotować kilka przekąsek, wziąć ze sobą koc i niezbędne do pielęgnacji dziecka akcesoria, a dobra zabawa będzie gwarantowana. W każdej miejscowości lub jej pobliżu znajdują się miejsca, w których bez problemu można rozłożyć swój piknikowy ekwipunek i cieszyć się czasem spędzonym na łonie natury.
 • Spacer - osiedlowy park czy pobliska wieś - każdy chętny znajdzie miejsce, w które może udać się na przechadzkę całą rodziną. Taka spokojna przechadzka, pozbawiona myśli o tym, jakie obowiązki czekają później w domu czy w pracy wpłynie również dobroczynnie na rodzica.
 • Wizyta w ZOO - nawet najmniejsze ZOO spodoba się dziecku. Kaczki, ptaszki, małpki, nie mówiąc już o żyrafach, słoniach i tygrysach - dziecko nie będzie mogło oderwać od nich oczu, a i rodzic będzie miał okazję zobaczyć niektóre zwierzęta po raz pierwszy.

Za co kochamy nasze dzieci? Zobacz naszą galerię!

Zorganizowane zabawy na Dzień Dziecka

W dzisiejszych czasach rodzice, jeśli nie mają pomysłów, nawet nie muszą dłużej zastanawiać się nad zabawami na Dzień Dziecka. Mogą wybrać się w miejsca, gdzie o całą organizację zadba ktoś inny.

 • Zabawy z okazji Dnia Dziecka - w każdym większym i mniejszym mieście organizuje się z okazji Dnia Dziecka mnóstwo atrakcji. Wystarczy, że rodzina uda się do wybranego parku czy budynku, a tam już czeka na nich zabawa. Malowanie twarzy, czytanie bajek, robienie zwierzątek z balonów, zabawy sportowe - najmłodsi nie będą mogli narzekać na nudę. Warto dodać, że takie wydarzenia są najczęściej organizowane zupełnie bezpłatnie.
 • Parki rodzinne - rodzinne parki rozrywki oferują zabawy na Dzień Dziecka za odpowiednią opłatą i znajdują się tylko w wybranych miastach. Oferowane przez nie atrakcje są za to tak niecodzienne, że dziecku z pewnością się spodobają: w parkach znajdują się specjalne, podzielone tematycznie, sale zabaw czy restauracje z daniami przygotowanymi specjalnie dla dzieci.

Miłej zabawy!

Jak dorośli wspominają swój dzień dziecka?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza