Znajdź różnice - łamigłówki dla najmłodszych (PDF do pobrania)

2020-04-10 11:58

Dzieci bardzo lubią zabawy na spostrzegawczość. Tego typu łamigłówki to świetna gimnastyka dla mózgu, dlatego warto pokazywać je maluchom. Przygotowaliśmy kilka takich obrazków do pobrania i wydrukowania lub pokazania na ekranie.

Znajdź różnice - łamigłówki dla najmłodszych
Autor: Getty Images

Dzieci z natury są bardzo spostrzegawcze, jednak dopiero z czasem uczą się świadomie kierować i koncentrować na czymś swoją uwagę. Te umiejętności warto ćwiczyć już od najmłodszych lat, bo dzięki temu wkraczając w wiek szkolny, maluchowi będzie łatwiej nauczyć się rozpoznawać liczby, litery, kształty oraz rozróżniać figury geometryczne, co jest bardzo ważne w nauce czytania, pisania i matematyki. Z większą łatwością przyjdzie mu też skupienie uwagi podczas lekcji.

Spostrzegawczość najlepiej ćwiczyć obserwując świat na spacerach, bo dodatkowo rozwija to orientację w terenie.  Nie zawsze jest to jednak możliwe. Gdy pogoda nie dopisuje, maluch jest chory albo z innego powodu nie można wyjść z domu, świetnie sprawdzą się wszelkiego rodzaju łamigłówki typu "znajdź różnice". 

Wyszukiwanie różnic między dwoma niemal identycznymi obrazkami, to najprostsze i najpopularniejsze ćwiczenie na spostrzegawczość u dziecka. Taka zabawa zmusza malucha do myślenia i stymuluje pracę jego mózgu. Rozwija umiejętności skupiania wzroku, oceny barwy czy kształtu przedmiotów, a także wyodrębniania poszczególnych elementów z tła.

Stopień skomplikowania takiego obrazka, ilość detali i różnic do odnalezienia powinna być dostosowana do wieku i indywidualnych predyspozycji dziecka.

Poniżej znajdziecie nasze propozycje obrazków, na których należy znaleźć różnice.

Czytaj także: Kolorowanki dla dzieci do pobrania

Jak zrobić trwałe bańki mydlane? Sprawdź nasz przepis

Znajdź różnice 1
Autor: materiały redakcji Link: Pobierz PDF
Znajdź różnice 2
Autor: materiały redakcji Link: Pobierz PDF
Znajdź różnice 3
Autor: materiały redakcji Link: Pobierz PDF
Znajdź różnice 4
Autor: materiały redakcji Link: Pobierz PDF
Znajdź różnice 5
Autor: materiały redakcji Link: Pobierz PDF

Sprawdź rozwiązania >> pobierz PDF

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza