Karuzela dla niemowlaka: czy warto kupić karuzelę dla niemowlaka? Jaką kupić? Opinie [GALERIA ZDJĘĆ]

2015-09-25 16:47

Karuzela dla niemowlaka to dziś jeden z podstawowych gadżetów. Na rynku jest mnóstwo tego rodzaju akcesoriów dla dzieci. Rodzice często nie wiedzą, jaką karuzelę dla niemowlaka wybrać: z pozytywką czy bez, z zabawkami plastikowymi czy materiałowymi. Skorzystajcie z naszych podpowiedzi.

Spis treści

  1. Karuzela dla niemowlaka: czy warto kupić?
  2. Karuzela dla niemowlaka: jaką karuzelę kupić?
  3. Karuzela dla niemowlaka: gdzie szukać karuzel?
  4. Karuzela dla niemowlaka: opinie
  5. Polecamy wideo: bezpieczne zabawki

Karuzela to jedna z pierwszych zabawek niemowlaka. Grzechotki czy maskotki jeszcze sam nie utrzyma, więc warto zainwestować w zakup karuzeli. Może ona wpłynąć pozytywnie na rozwój naszego dziecka, ponieważ poprawia koordynację wzrokowo-słuchową. Większość dzieci z zainteresowaniem przygląda się obracającym się zabawkom, co cieszy rodziców, którzy mogą w tym czasie chwilę odpocząć.

Karuzela dla niemowlaka: czy warto kupić?

Niektóre osoby twierdzą, że zakup karuzeli dla niemowlaka jest zbędny, ponieważ dziecko szybko z niej wyrasta. To prawda, karuzelę należy zdemontować, jeżeli dziecko umie już samodzielnie siadać i/lub się podnosić, ponieważ może się w nią zaplątać lub zrzucić na siebie. Jednak zakup takiej zabawki nie jest zupełnie niepotrzebny. Prawdopodobnie karuzela będzie jedną z pierwszych zabawek twojego niemowlaka, ponieważ z innych nie zrobi samodzielnie użytku. W okresie 3.-4. tygodni po urodzeniu dziecko zaczyna wodzić wzrokiem za przedmiotami oraz rejestrować dźwięki z otoczenia. Karuzela z pozytwką będzie więc idealnym dla niego rozwiązaniem. Wspomoże jego koordynację wzrokowo-słuchową oraz umili czas przy zasypianiu. I nawet jeśli dziecko nie zaśnie, z pewnością skupi wzrok na kolorowych, obracających się maskotkach. W tym czasie ty będziesz mogła zająć się innymi obowiązkami lub po prostu odpocząć.

>> Czytaj także: Jak wygląda SEN noworodka? >>

Karuzela dla niemowlaka: jaką karuzelę kupić?

Marki produkujące zabawki dla dzieci prześcigają się w pomysłach na rodzaje karuzeli. Coraz rzadziej można kupić modele bez pozytywek. Zabawka gra zazwyczaj od jednej do trzech melodii. Niektóre z nich posiadają wbudowany na górze projektor, przez który wyświetlane są na suficie ruchome obrazki. Maskotki są zazwyczaj plastikowe lub materiałowe. Nie różnią się one niczym od siebie, oprócz tego, że te plastikowe są łatwiejsze do umycia. Niektóre zestawy posiadają też pilot, którym rodzice mogą sterować karuzelą bez potrzeby wstawania z łóżka. To jaki model wybrać zależy wyłącznie od ciebie i twoich preferencji.

Karuzela dla niemowlaka: gdzie szukać karuzel?

Z uwagi na to, że karuzela przestaje być potrzebna, kiedy dziecko skończy około roczek, wiele osób decyduje się na odsprzedanie zabawki. Możesz poszukać takich ofert na portalach aukcyjnych, gdzie znajdziesz dużo niższe ceny niż w sklepach. Jeżeli jednak zależy ci na nowej karuzeli, znajdziesz je w każdym sklepie z artykułami dla niemowląt i dzieci. Musisz być jednak przygotowana, że jej zakup to koszt ok. 200-300 zł, a dziecko szybko z niej wyrasta.

>> Czytaj także: Sen niemowlaka: co robić, żeby niemowlę spało całą noc? >>

Karuzela dla niemowlaka: opinie

W wątku "Pierwsze zabawki" na forum Mjakmama24.pl maryskalbn napisała:

"Moja Córa "bawiła" się organkami, które świeciły i grały (to była ulubiona zabawka), podobała jej się karuzela nad łóżeczkiem, łuk nad wózek, lusterko bardzo lubiła, taka zafascynowana na nie patrzyła."

W wątku "Zabawki dla 4-miesięcznego dziecka" na forum Mjakmama24.pl natalia_sk napisała:

"Moja córeczka uwielbia karuzelę od skończenia 2 miesięcy, niestety ją przekręciłam i już nie działa. Mata ją na razie tylko troszkę interesuję, bo zabawki za nisko wiszą, a grzechotki włożone jej w rączkę od razu lądują w buzi, szkoda że jeszcze sama nie sięga po zabawki, ale i na to przyjdzie pora. Uwielbia patrzeć i uśmiechać się do lamp no i twarz mamusi jest mega ciekawa. Taka rada co do karuzeli, nasza mała nie zwracała na nią uwagi jak wisiała zamontowana na tym pałąku co jest w komplecie, dopiero jak ją drucikiem przymocowałam do baldachimu to jej się spodobało".

W wątku "Zabawki dla 4-miesięcznego dziecka" na forum Mjakmama24.pl asiek80 napisała:

"Nicola teraz kończy 3 miesiące, uwielbia karuzelę z kolorowymi rybkami, szczególnie kiedy gra. Na macie jako tako sobie leży, ale u nas przywieszki są za wysoko by ją dostatecznie interesowały. Żadne gryzaczki i grzechotki póki co nie wchodzą w grę."

W wątku "Zabawki dla 4-miesięcznego dziecka" na forum Mjakmama24.pl Myszaj napisała:

"Zosia na karuzelę zaczęła zwracać uwagę po skończeniu trzech miesięcy. Ale jak już zauważyła karuzelę, to mogła na nią patrzeć godzinami."

Polecamy wideo: bezpieczne zabawki

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza