Kaftanik dla dziecka: jakie kaftaniki kupić niemowlakowi

2013-01-15 11:50

Kaftanik był kiedyś nieodzownym elementem garderoby niemowlaka, dziś jest rzadziej kupowany, bo rodzice wolą ubierać niemowlę w praktyczniejsze i wygodniejsze body. Jednak kompletując wyprawkę dla noworodka, nie należy rezygnować z zakupu kaftaników. Zwłaszcza zimą kaftaniki bywają nieodzowne – stanowią dodatkową warstwę ubioru, przeważnie łatwo je założyć i nie drażnią niezagojonego pępka.

Kaftanik jest zalecany jako niezbędny element każdej wyprawki dla niemowlaka. Kaftanik to po prostu rodzaj koszulki z długim rękawem, którą zakładamy dziecku bezpośrednio na ciało. Kaftaniki różnią się między sobą sposobem zapięcia, a także zakładania. Te klasyczne nakłada się jak rozpinaną koszulkę, a po założeniu zawiązuje się z boku na troczki. Są też takie, które mają zakładkę zapinaną na napkę przy szyi, jak i takie, które mają zapięcie z napek biegnące przez środek, od góry do dołu. Są wreszcie modele przypominające T-shirty z długim rękawem – zakłada się je dziecku przez główkę, zapinając potem na napki przy szyi. Które lepsze? To zależy od indywidualnych upodobań rodziców. Kaftaniki wiązane z boku są czasem przez rodziców krytykowane, bo sznureczki zawiązane w kokardkę często się plączą, zwłaszcza kiedy na ubranko założymy dodatkowo śpioszki. Z kolei kaftaniki zapinane tylko na jedną napkę u góry po założeniu maluszkowi śpioszków czasem się podwijają, co powoduje u malca dyskomfort.

Poród - wyprawka do szpitala

Termin porodu zbliża sie wielkimi krokami. Już 3-4 tygodnie przed rozwiązaniem przygotuj rzeczy dla siebie i dziecka.

miesięcznik "M jak mama"
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza