Kolorowanki dla dzieci: jaki wpływ mają na rozwój dziecka? [GALERIA]

Kolorowanki dla dzieci mają duży wpływ na rozwój dziecka, choć nie każdy o tym wie. Po pierwsze, pobudzają dziecięcą motorykę, a także kreują wyobraźnię. Sprawdź jakie kolorowanki dla dzieci sprawdzą się najlepiej u twojej pociechy.

Polecamy też

Kolorowanki dla dzieci: jakie wzory wybrać?

Powszechnie wiadomo, że dzieciom wszystkie zabawy szybko się nudzą. Warto więc mieć w swoich zaspobach wiele rodzajów obrazków do kolorowania. Dla młodszych pociech wybierz takie, które nie posiadają zbyt wielu szczegółów. Starszym możesz zafundować rysunki z rozbudowanymi konturami. Zwróć uwagę również na takie wersje kolorowanek, które posiadają w rogu przykładową metodę pokolorowania. Pociecha w ten sposób nauczy się jakie barwy naturalnie posiada dany przedmiot. Pamiętaj, że możesz też sporo zaoszczędzić, drukując obrazki z internetu. Gotowe kolorowanki dla dzieci trochę kosztują, a gdy zaczynacie dopiero swoją przygodę, mogą się też szybko marnować.

Kolorowanki dla dzieci: co, jeśli dziecko nie chce kolorować?

Niektórzy rodzice słusznie zauważają, że ich dzieci w ogóle nie ciągnie do kolorowania. Wtedy zazwyczaj nikt się tym nie przejmuje i po prostu pociecha nie jest zmuszana do tego typu zabaw, skoro ich nie lubi. Warto jednak poszukać przyczyny takiego zachowania, ponieważ kolorowanki wpływają bardzo pozytywnie na rozwój. Istnieje kilka powodów, dla których dziecko nie lubi sięgać po obrazki do kolorowania. Pierwszym z nich mogą być kredki. Jeśli wykonane są z niestabilnego materiału, który szybko się łamie, pociecha potrafi od razu zrezygnować z rysowania. Inną przyczyną może być ich barwa, która nie jest dobrze nasycona i trzeba włożyć dużo wysiłku, aby uzyskać jakikolwiek kolor na kartce. Zwróć uwagę również na obrazki, jakie są narysowane w kolorowance. Czasem może chodzić po prostu o zwierzątko, które występuje na tym rysunku, a pociecha akurat jego nie lubi. Pozwól dziecku samodzielnie wybrać ilustrację, którą będzie chciało danego dnia pomalować.

Nie przegap

Uzupełnianie konturów, jakim jest kolorowanie obrazków, to świetna zabawa dla dzieci w każdym wieku. Jednak czasem zdarza się, że niektóre pociechy bardzo nie lubią tej czynności. W poniższym artykule przedstawiamy korzyści płynące z kolorowanek oraz sposoby na radzenie sobie z dziećmi, które są do nich sceptycznie nastawione.

Kolorowanki dla dzieci: jakie korzyści płyną z kolorowania obrazków?

Kolorowanki dla dzieci mają duży wpływ na ich rozwój. Przede wszystkim, uczą je cierpliwości. Pociecha skupia się na jednej czynności i dąży do celu, jakim jest staranne wypełnienie białych pól. Jeśli zauważysz, że dziecko często wyjeżdża poza granice lub maluje niestarannie, nie przejmuj się. Z czasem najmłodsi zrozumieją, że chodzi o to, aby obrazek był dokładnie pokolorowany. Dzięki kolorowankom dzieci uczą się nazw nowych kolorów, kształtów oraz proporcji. Ponadto, kiedy pociecha będzie już umiała trzymać kredki w rączkach, w przyszłości łatwiej pójdzie jej nauka pisania. Kolorowanki dla dzieci pobudzają również kreatywność oraz rozwiają wyobraźnię. Na początku możesz zauważyć wśród obrazków czerwone drzewa czy fioletowe słońce, ale to nie powinno dawać ci powodu do zmartwień. Gdy dziecko trochę podrośnie, wytłumaczysz mu, jakie barwy w rzeczywistości przyjmą dane przedmioty.

Aktualizacja: 2016-04-12 Publikacja: 2016-04-07
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.