Punkt dla mamy - stwórz z nami mapę miejsc przyjaznych rodzicom i dzieciom!

punkt dla mamy
fot.: Thinkstock
Dzięki akcji "Punkt dla mamy" stworzymy mapę miejsc przyjaznych rodzicom i ich pociechom.

Szukasz przyjaznego miejsca, w którym możesz spotkać się z przyjaciółkami przy pysznej kawie lub pożywnym posiłku, i do którego możesz wybrać się ze swoją pociechą? A może znasz takie miejsce i chciałabyś polecić je innym mamom? Zajrzyj na „Punkt dla mamy”. To akcja organizowana wspólnie przez serwis mjakmama.pl i miesięcznik "M jak Mama". Celem projektu jest stworzenie wspólnie z czytelnikami mapy miejsc, przyjaznych rodzicom i dzieciom.

Lubisz wyjść z dzieckiem z domu i spędzić miło czas w przytulnej kawiarni czy dobrej restauracji.  Zniechęca cię jednak utrudniony dostęp do takich miejsc: w sklepach nie ma podjazdów dla wózków, a w kawiarniach brakuje przewijaków i krzesełek do karmienia dzieci. O miejscach, gdzie można w spokoju nakarmić dziecko piersią nie wspominając.

"Punkt dla mamy" to punkt przyjazny Tobie i dziecku!

Nie znaczy to jednak, że miejsc przyjaznych rodzicom z dziećmi nie ma wokół nas. Wręcz przeciwnie – jest ich coraz więcej, jednak nie zawsze wiemy o tym, że tuż za rogiem mamy sympatyczne bistro, gdzie mamy z dziećmi, to najmilsi goście. Postanowiliśmy więc rozpocząć akcję "Punkt dla mamy", aby – z waszą pomocą – poszukać miejsc, w których zarówno ty, jak i twoje dziecko, jesteście zawsze mile widziani. Zgłoś na punktdlamamy.pl swoją ulubioną kawiarnię, hotel, klub malucha czy placówkę kulturalną i wygraj atrakcyjne nagrody - Szumisia oraz zestaw kosmetyków ufundowanych przez drogerie Rossmann!
Aby móc to zrobić, wystarczy zalogować/zarejestrować się w serwisie. Lokale można dodawać w 5 kategoriach:

  • kluby malucha i sale zabaw;
  • placówki kulturalne;
  • hotele i pensjonaty;
  • kawiarnie i restauracje;
  • fitness kluby.

Stwórz z nami mapę przyjaznych miejsc – dodaj swój Punkt dla mamy!

Każdy uczestnik może dodać na stronie dowolną liczbę placówek. Lokale będą również komentowane przez odwiedzające je osoby oraz oceniane za pomocą gwiazdek.

Co to znaczy: miejsce przyjazne mamie i dziecku?

Miejsce przyjazne to takie, z którego możesz bez przeszkód korzystać, w  którym się dobrze czujesz zarówno Ty, jak i twoja pociecha. Aby tak było, miejsce to musi spełniać kilka warunków.

  • Łatwy dostęp

Podjazdy dla wózków, dzięki którym ominiesz schody, szerokie drzwi i winda – to standardy, które są zachowane w wielu centrach handlowych i urzędach. Niektóre z nich na swoich parkingach wydzieliły osobne miejsca dla samochodów rodziców z dziećmi. Takie "koperty" są szersze niż inne – by można było swobodnie otworzyć drzwi, wyjmując malucha z fotelika – i znajdują się tuż przy wejściu.

  • Pokój dla mamy i dziecka

Kolejny warunek to wydzielone pomieszczenie, w którym możesz nakarmić i przewinąć dziecko. Miejsce do przewijania to najczęściej zawieszony w toalecie składany przewijak, ale lepiej, jeśli jest to osobny pokój w którym możesz spokojnie przewinąć dziecko albo w prywatnej atmosferze je nakarmić.

  • Kącik zabaw

To trzeci warunek, który musi spełniać miejsce przyjazne mamie i dziecku. Taki kącik pozwoli ci w spokoju wypić kawę i zająć czymś dziecko znudzone długimi zakupami lub załatwianiem spraw. Kąciki zabaw dla dzieci spotkać można w bibliotekach, przychodniach, kawiarniach i restauracjach, centrach handlowych, sklepach, ale również w pociągach IC. Są w nich zawsze zabawki, kredki, kolorowanki i książeczki do poczytania. Liczba kącików dla dzieci jest coraz większa, zwłaszcza że wiele firm sponsoruje ich powstawanie w przychodniach czy szpitalach, traktując to jako reklamę.

  • Mikrofala i krzesełko

Dobrym zwyczajem w wielu sklepach czy restauracjach, a także na stacjach benzynowych, zwłaszcza tych zlokalizowanych przy autostradach i drogach szybkiego ruchu, jest udostępnianie rodzicom kuchenki mikrofalowej do podgrzania słoiczków z jedzeniem dla niemowlęcia. To kolejny atut miejsca przyjaznego mamie i dziecku oraz ukłon w stronę starszych maluchów, które już nie korzystają z piersi mamy. Konieczne w restauracjach i punktach gastronomicznych są także wysokie krzesełka do karmienia.

Aktualizacja: 2016-10-10 Publikacja: 2016-10-10
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.