Atrakcje dla dzieci Bałtów: 8 atrakcji w Bałtowie, które musisz sprawdzić z dzieckiem!

Bałtów
fot.: materiały prasowe

Główną atrakcją dla dzieci w Bałtowie jest JuraPark. Miejsce, w którym dowiemy się jakie zwierzęta żyły niegdyś na naszej planecie. Jednak znajdziemy w tym mieście również tradycyjny park rozrywki, ośrodek jazdy konnej, a nawet stację narciarską! Sprawdź 8 atrakcji w Bałtowie, które musisz odwiedzić z dzieckiem.

Atrakcje dla dzieci Bałtów: Kamienne Oko

Jednak w najbardziej upalne, letnie dni nie myślimy o całodziennym chodzeniu i zwiedzaniu. Warto wtedy wybrać się nad Kamienne Oko znajdujące się w Bałtowskim Kompleksie Turystycznym. Skorzystamy tutaj z czystej wody, usypanej plaży oraz sektorów do pływania. Nad bezpieczeństwem naszym i dzieci czuwać będzie ratownik. Dla młodszych pociech utworzono również brodzik o maksymalnej głębokości 50 cm. Na jego środku znajdują się dwa delfiny, które mogą posłużyć do zabawy, a jednocześnie pełnią funkcję fontanny.

Atrakcje dla dzieci Bałtów: JuraPark i Muzeum Jurajskie

Niewątpliwe najpopularniejszą atrakcją dla dzieci w Bałtowie znaną wszystkim tamtejszym mieszkańcom jest JuraPark. Spotkamy w nim ok. 100 (naturalnej wielkości) modeli prehistorycznych zwierząt. Znakomite przeżycie nie tylko dla najmłodszych, ale także dla dorosłych. Spacer ścieżką dydaktyczną umożliwi wam dokładne zapoznanie się z historią danego gatunku dinozaura. Istnieje również możliwość odwiedzenia Muzeum Jurajskiego. Znajdują się w nim ekspozycje z prawdziwymi znaleziskami archeologów. Są to głównie szczątki organizmów żyjących w środowisku wodnym w czasach mezozoiku.

Bałtów Jura Park
materiały prasowe

Atrakcje dla dzieci Bałtów: "Szwajcaria Bałtowska" - stacja narciarska

Mało kto wie, że nie trzeba jechać w góry, żeby pozjeżdżać na nartach. W Bałtowie powstała stacja narciarska "Szwajcaria Bałtowska". Jest to jeden z najlepszych ośrodków w województwie świętokrzyskim. Znajduje się tam: 6 tras, wyciągi orczykowe, kolej linowa krzesełkowa, wypożyczalnia sprzętu oraz szkółka, która oferuje lekcje jazdy na nartach oraz na snowboardzie. Będzie to świetna atrakcja dla dzieci w Bałtowie, która sprawi twoim pociechom wiele radości, a także pozwoli na naukę nowych umiejętności.

Atrakcje dla dzieci Bałtów: Gondwana i Zwierzyniec Bałtowski

Twoje dziecko po wizycie w JuraParku marzy o zostaniu paleontologiem? Teraz jest to możliwe! Wizyta w Gondwanie obudzi w dziecku zmysł archeologa. W tym miejscu na pewno nie będziecie się nudzić. Najmłodsi mogą poczuć jak to jest odnaleźć starożytne znalezisko oraz zwiedzić prawdziwe miejsca, w których niegdyś znaleziono szczątki dinozaurów w Bałtowie. Za to w Zwierzyńcu Bałtowskim dzieci obejrzą z bliska zwierzęta, które rzadko już można spotkać w środowisku naturalnym. Są to m.in.: żubry, daniele, jelenie, emu, antylopy i wiele innych. Cała podróż odbywa się schoolbusem, więc wasze pociechy będą bezpieczne, a zarazem zachwycone tak bliskim kontaktem ze zwierzętami.

Atrakcje dla dzieci Bałtów: Park rozrywki

Oczywiście żadna wycieczka nie może się obyć bez wizyty w Parku rozrywki. Bałtów również posiada takie miejsce, które jest niesamowitą atrakcją dla dzieci. Najmłodsi na poszczególnych maszynach mogą wyładować całą swoją energię, a do tego zebrać niesamowite wspomnienia. Pamiętaj, że wstęp na poszczególne urządzenia zależny jest od wieku i/lub wzrostu dziecka, a także od warunków atomsferycznych.

Atrakcje dla dzieci Bałtów: Kraina koni

Dla dzieci, które nie lubią aż tak ekstremalnych zabaw, a zarazem chcą przeżyć niezapomnianą przygodę polecamy Krainę koni. Jest to jedna z atrakcji dla dzieci w Bałtowie, która pozwoli poznać te niesamowite zwierzęta, jak i nauczy nowej umiejętności jaką jest jazda konna. Ośrodek oferuje lekcje na wszystkich poziomach zaawansowania, przejażdżki na loży, zwiedzanie stajni, czy jazdy terenowe. Twoje pociechy na pewno nie będą się tam nudzić, a kontakt ze zwierzętami zapamiętają na długo.

Aktualizacja: 2017-03-10 Publikacja: 2017-01-18
Ocena: 0
fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij g+skomentuj
forum.mjakmama.pl
wejdź na forum
Serwis mjakmama.pl ma charakter edukacyjny! Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.